جمعه 28 مرداد 1401 | Friday 19 August 2022

معاون حمل و نقل جاده‌ای استان بوشهر از آمادگی کامل برای سفرهای تابستانی خبر داد و گفت: در مجموع ۵۰۰ دستگاه اتوبوس برای سفرهای تابستانی مردم استان بوشهر فراهم شده است.

به گزارش دیارجنوب، مهدی شهابی از جوان بودن عمر اتوبوس‌ها و ناوگان حمل و نقل عمومی خبر داد و اظهار داشت: ناوگان حمل و نقل عمومی استان در بخش‌های سواری کرایه، مینی‌بوس به نسبت کشور خوب و مناسب و در حوزه اتوبوس‌ها نیز یکی از جوانترین ناوگان عمومی کشور در استان بوشهر است.
وی با بیان اینکه 39 شرکت حمل و نقل وظیفه جابه‌جایی مسافر در درون و برون استان بوشهر را برعهده دارند گفت: در مجموع تعداد 500 دستگاه اتوبوس شامل 280 دستگاه اتوبوس ملکی استان و 220 دستگاه اتوبوس مهمان طرف قرارداد شرکت‌های حمل و نقل مسافر برای سفرهای تابستانی مردم استان فراهم شده است.
شهابی بیان کرد: بخش حمل و نقل جاده‌ای با همکاری پلیس راه و مشارکت شرکت‌های حمل و نقل مسافر آماده همکاری برای سفرهای تابستانی مردم است.

otoboos
معاون حمل و نقل جاده‌ای استان بوشهر با توجه به ضرورت ایمنی سفرها بیان کرد: ناوگان اتوبوس استان با وجود شرایط سنی مناسب ملزم به دریافت معاینه فنی هستند و همه روزه قبل از انجام سفر نیز به وسیله مدیران فنی شرکت‌های حمل و نقل کنترل می‌شوند.
وی از کنترل ناوگان در مسیر تردد خبر داد و افزود: همه ناوگان اتوبوس موظف به نصب سامانه سپهتن هستند و این‌ سامانه امکان کنترل رفتار راننده را در طول مسیر برای پلیس فراهم می‌کنند.
شهابی اظهار داشت: برای اطمینان از رعایت اصول ایمنی و بهداشتی، ناوگان اتوبوس در حین سفر و در محورهای ارتباطی نیز به‌صورت میدانی و دروازه‌ای با مشارکت پلیس راه و کارشناسان حمل و نقل کنترل می‌شوند.
معاون حمل و نقل جاده‌ای استان بوشهر از همکاری کامل بخش راهداری استان برای سفرهای تابستانی مردم خبر داد و خاطر نشان کرد: 16 راهداری و راهدارخانه استان با ظرفیت کامل آماده اجرا طرح و سفر تابستانی و کمک به سفر ایمن مردم در محورهای ارتباطی هستند .
وی رفتار توأم با احترام و ادب رانندگان و خدمه اتوبوس‌ها با مسافران را یک ضرورت اساسی دانست و بیان کرد: از مسافران تقاضا می‌شود که در طول مسافرت، ضمن رعایت نکات ایمنی هرگونه مشکلی از با سامانه ارتباطی 141 گزارش کنند./ تسنیم

نوشتن دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری دیار جنوب در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

استان بوشهر

Template Design:Dima Group