جمعه 28 مرداد 1401 | Friday 19 August 2022

بازرس کل استان بوشهر از صدور حکم پرونده زمین‌خواری در استان خبر داد و گفت: در این پرونده از ۱۲ نفر که ۵۰ درصد آن که کارمندان دولت بودند در مجموع به ۵۷ سال حبس، ۱.۶ میلیارد تومان جزا نقدی و تبعید محکوم شدند.

به گزارش دیارجنوب، اسحاق شهبازی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای 7 تیر به ویژه شهید آیت‌الله بهشتی خبرنگاران را یکی از ارکان مهم در حوزه نظارت دستگاه قضا دانست و اظهار داشت: بازرسی و نظارت یک اصل در جامعه محسوب می‌شود و مهمترین ناظر مردم محسوب می‌شوند و خبرنگاران و اصحاب رسانه یکی از ارکان مهم این حوزه است.
وی با اشاره به فعال بودن سامانه گزارشات مبارزه با فساد تصریح کرد: در یکسال گذشته یک هزار و 793 شکایت و اعلامیه مردمی در این سامانه ثبت و به 90 درصد آن رسیدگی شده است.
بازرس کل استان بوشهر اصلاح ماده 100 قانون شهرداری‌ها را یک ضرورت دانست و بیان کرد: اگر به این مهم اقدام نشود همچنان شاهد حوادث گوناگون مانند متروپل‌ها در مناطق مختلف خواهیم بود.

dastgiri sareghan
شهبازی از تشکیل تیم نظارتی برای کمیسیون ماده 100 شهرداری‌های استان خبر داد و تصریح کرد: کمیسیون ماده 100 شهرداری‌ها طبق قانون مرجعی برای برخورد با تغییر کاربری‌های غیر مجاز است اما امروز این کمیسیون خود به مرجع درآمد شهرداری‌ها تبدیل و به جای برخورد با تخلفات قانونی برخلاف وظایف امروز اقدام به تغییر کاربری می‌کند.
وی با اشاره به تشکیل تیم نظارتی بر دستگاه‌های متولی در تغییر کاربری اراضی گفت: در این راستا باید با جدیت نسبت به این مسئله توجه و با متخلفان برخورد شود.
بازرس کل استان بوشهر از اجرا نشدن حکم قلع و قمع مراجع قضایی استان خبر داد و تأکید کرد: اکنون آرای متعددی در مراجع قضایی استان بوشهر در خصوص قلع و قمع و تخریب سازه‌های غیرمجاز صادر شده که بنا به دلایل مختلفی دستگاه‌‌های ذیربط اجرا نکرده‌اند.
وی با اشاره به تحت تعقیب قرار گرفتن دستگاه‌های اجرایی استان بوشهر در عدم اجرا حکم قلع و قمع گفت: اگر دستگاه‌های مسئول از جمله امور اراضی، منابع طبیعی، آب ‌منطقه‌ای‌ و راه و شهرسازی و دیگر ادارات نسبت به تخریب و قلع و قمع اقدام نکنند به جرم ترک فعل دادگاهی می‌شوند.
بازرس کل استان بوشهر از تشکیل تیم بررسی اقدامات دستگاه‌ها در حوزه حریم 60 متری سواحل ، رودخانه‌ها، نهر و مسیل‌ها خبر و باتأکید بر برخورد با زمین‌خواران، تصرف کوه و سواحل تصریح کرد: امروز برخی از سودجویان برای حریم سواحل و حتی بستر دریا سند گرفته‌اند این درحالی است که این موارد جزء انفال به‌شمار می‌رود و تخلف است.
شهبازی از صدور حکم پرونده زمین‌خواری 2.5 هکتار در استان خبر داد و گفت: در این پرونده از 12 نفر که 50 درصد آن که کارمندان دولت بودند در مجموع به 57 سال حبس، 1.6 میلیارد تومان جزا نقدی و تبعید محکوم شدند.
وی با اشاره به یکی دیگر از پرونده‌های تخلف اقتصادی خاطر نشان کرد: در دادگاه بدوی یکی از مدیران مجموعه‌های تولیدی استان بوشهر به 2.6 میلیارد تومان جریمه نقدی و یکی از مدیران حوزه فرهنگی به علت مداخله در 7 معامله دولتی به 2 سال حبس تعزیری محکوم شدند.
بازرس کل استان بوشهر با اشاره به بازگشت میلیاردها تومان در جریان برگزاری مناقصه و مزایده به بیت‌المال تصریح کرد: در سال گذشته یک هزار و 345 مناقصه و مزایده برگزار شد که بازرسان در 300 مورد از این مناقصه‌ها شرکت داشتند و منجر به تجدید 41 مناقصه با ارزش 3 هزار میلیارد تومان شد.
وی با اشاره به اینکه بیشتر این مناقصه‌ها در حوزه نفت بوده است گفت: در این مناقصه‌ها قانون و مقررات رعایت نشده و مجموع این اقدامات سبب شد که مناقصه دوباره انجام شود.
شهبازی با اشاره به اینکه 71 پرونده تخلف اداری در استان بوشهر از سوی اداره کل بازرسی استان تشکیل شده است تصریح کرد: در این راستا 193 نفر از کارکنان دستگاه‌های اجرایی به تخلفات اداری معرفی و برای بیش از 80 درصد این پرونده‌ها رأی محکومیت صادر شده است.
بازرس کل استان بوشهر با اشاره به رسوب کالاها در انبار اموال تملیکی و بنادر استان بوشهر گفت: سال گذشته 60 میلیارد تومان کالا در انبار تملیکی استان بوشهر فروخته و مبلغ آن به خزانه واریز شد.
شهبازی تعیین تکلیف 27 هزار تن برنج، 17 هزار حلقه لاستیک خودرو ماشین سنگین و سبک و 3 هزار کارتن قاشق و چنگال در انبارهای اموال تملیکی را از دیگر اقدامات دانست و گفت: در این راستا کالاهای خارجی به ارزش 25 میلیارد تومان شامل کیف، کفش و لوازم التحریر با صدور مجوز در اختیار خانواده‌های تحت حمایت بهزیستی و کمیته امداد قرار گرفت.
وی با بیان اینکه اکنون بیش از 100 دستگاه ماشین‌آلات راهسازی در انبار موجود است تصریح کرد: نزدیک به یک هزار خودرو در انبارها وجود دارد که باید تعیین تکلیف و خودروهای بالای 2500 سی سی نیز قرار است امحا فنی شوند./ تسنیم

نوشتن دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری دیار جنوب در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

استان بوشهر

Template Design:Dima Group