جمعه 10 تير 1401 | Friday 1 July 2022

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر از توسعه زیرساخت‌های تلفن همراه در استان خبر داد و گفت: در این راستا امسال ۵۲ سایت تلفن همراه در استان با سرمایه‌گذاری ۲۰۸ میلیارد تومان راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش دیارجنوب، علی سملیان با تبریک روز جهانی ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه تمام شهرهای 40 گانه استان بوشهر به سرویس‌های نسل سوم و چهارم اینترنت دسترسی دارند اظهار داشت: در این راستا 584 روستای استان معادل 94 درصد دارای پوشش مناسب تلفن همراه یا سرویس تلفن ثابت هستند.
وی از برخورداری 542 روستا از سرویس مکالمه همراه اول و بهره‌مندی 412 روستا از ایستگاه تلفن همراه ایرانسل خبر داد و گفت: در این راستا در سال 1400 طرح‌های مهم توسعه زیرساخت تلفن همراه راه‌اندازی شد و 32 سایت تلفن همراه روستایی، 44 سایت شهری و 11 ایستگاه تلفن همراه جاده‌ای با سرمایه‌گذاری بیش از 348 میلیارد تومان راه‌اندازی و سبب بهبود پوشش مکالمه و تقویت اینترنت شد.

telefon hamrah mokhaberat
مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر از توسعه زیرساخت‌های تلفن همراه در استان خبر داد و گفت : هم اکنون بیش از 99 درصد از 406 روستای بالای 20 خانوار استان، تحت پوشش خدمات ارتباطی و از این تعداد، 93 درصد از روستاهای بالای 20 خانوار دارای ارتباط شبکه ملی اطلاعات هستند.
سملیان بهینه‌سازی ارتباطات را یکی از شاخص‌های پیشرفت پایدار و جمعیت معکوس به روستاها دانست و بیان کرد: در روستاهای در حال توسعه، با ایجاد و توسعه زیرساخت‌های ارتباطی مورد نیاز سبب فراهم آوردن امکانات لازم برای آموزش و نحوه استفاده از رسانه‌های نوین ارتباطی، سطح زندگی مردم ارتقا و جذب سرمایه، فروش صنایع دستی، کارآفرینی و توسعه و رشد اقتصاد روستا می‌شود.
وی باتأکید بر توسعه اینترنت با کیفیت در نقاط مختلف استان خاطر نشان کرد: در این راستا امسال 25 سایت روستایی، 18 ایستگاه شهری و 9 سایت جاده‌ای تلفن همراه در مجموع 52 سایت تلفن همراه در شهرها، روستاها و جاده‌‌های استان با سرمایه‌گذاری 208 میلیارد تومان راه‌اندازی می‌شود.
مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر با اشاره به راه‌اندازی فیبر نوری در نقاط مختلف خاطر نشان کرد: تاکنون افزون بر 4 هزار کیلومتر شبکه فیبر نوری در استان بوشهر راه‌اندازی شده و اکنون در شهر بوشهر این شبکه در حال توسعه است.
سملیان با بیان اینکه برای شهر بوشهر 40 کیلومتر شبکه فیبر نوری طراحی شده است تصریح کرد: تاکنون عملیات 10 کیلومتر آن اجرایی شده و در اجرا این طرح 5 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری می‌شود.
وی با بیان اینکه بوشهر در عرصه ایجاد شبکه فیبر نوری جز 4 استان برتر کشور است افزود: در این زمینه سال گذشته پشتیبانی فیبر نوری در نقاط حساس مانند جزیره خارگ اجرا شد تا کمترین اختلال داشته باشیم.
مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر افزود: رساندن شبکه فیبر نوری به درب منازل در شهرهای جم، ریز، گناوه، عسلویه و دیگر نقاط با همکاری شرکت مخابرات آغاز شده و متقاضیان می‌توانند برای تقویت شبکه اینترنتی و توسعه کسب و کارهای مختلف برای اتصال به شبکه فیبر نوری اقدام کنند.
سملیان یکی از مزایای مهم ایجاد زیرساخت فیبر نوری در سطح شهرها و دسترسی کاربران اینترنتی به آن را افزایش کیفیت خدمات دانست و تصریح کرد: این مهم سبب روی آوردن جوانان به حوزه کسب و کارهای اینترنتی می‌شود./ تسنیم

نوشتن دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری دیار جنوب در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

استان بوشهر

Template Design:Dima Group