چهارشنبه 6 مهر 1401 | Wednesday 28 September 2022

مدیرکل ثبت احوال استان بوشهر گفت: ۸۴.۷ درصد از متقاضیان بوشهری کارت هوشمند ملی خود را دریافت کردند و در زمان حاضر ١۲۴هزار و ۹۹ نفر در نوبت انتظار دریافت این کارت قرار دارند.

به گزارش دیارجنوب، اسکندر پاسالار روز سه‌شنبه اعلام کرد: با صدور ٣۵ هزار و ۹۸۸ کارت هوشمند ملی برای بوشهری‌ها در سال گذشته، شمار هم استانی‌های دارای این کارت تا پایان سال ۱۴۰۰ به ۶٨٨ هزار و ۲۹۱ فقره رسید.
وی افزود: از این تعداد، تا کنون ۶۶٨ هزار ۶۱۸ نفر کارت خود را تحویل گرفته‌اند و ۱۱ هزار و ۳۷۹ نفر هنوز برای دریافت کارت خود از ادارات و دفاتر پیشخوان اقدام نکرده‌اند.
پاسالار با بیان اینکه روند صدور کارت‌های هوشمند ملی سرعت گرفته است، تاکید کرد: متقاضیان کارت هوشمند ملی پس از دریافت پیامک تحویل کارت، هر چه سریع‌تر برای تحویل کارت و فعال سازی آن اقدام کنند.

kartmelli
مدیرکل ثبت احوال استان بوشهر اظهار کرد: کارت هوشمند ملی مهمترین سند برای احراز هویت است و دستگاه‌های مختلف در ارتباط با پایگاه اطلاعات جمعیتی سازمان ثبت احوال می‌توانند برای ارائه خدمات به افراد آنها را احراز هویت کنند.
پاسالار گفت: تا کنون ٨١٢ هزار و ۳۹۰ نفر از استان بوشهر برای دریافت کارت هوشمند ملی درخواست داده‌اند.
وی ادامه داد: متقاضیان بوشهری که هنوز کارت خود را دریافت نکرده‌اند می‌توانند تا زمان صدور کارت، خدمات بانکی و اداری خود را با رسید صادر شده انجام دهند و در صورت مفقود یا فرسوده شدن رسید برای دریافت مجدد آن بدون محدودیت تعداد دفعات به دفاتر پیشخوان مراجعه کنند.
مدیرکل ثبت احوال استان بوشهر یادآور شد: کارت هوشمند ملی با هدف تسهیل فرآیند شناسایی، تصدیق هویت و حفظ امنیت اطلاعات فردی هر شهروند برای ورود به فضای مجازی، مبادله‌ خدمات الکترونیکی و استفاده در مجامع اداری ارائه شده و دارای تراشه‌ الکترونیکی است که اطلاعات هویتی شهروندان از جمله اطلاعات شناسنامه‌ای، عکس، اثر انگشت، کد پستی و کلید انجام امضای دیجیتال را به‌ صورت امن و محافظت ‌شده در حافظه‌ خود ذخیره دارد./ ایرنا

نوشتن دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری دیار جنوب در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

استان بوشهر

Template Design:Dima Group