چهارشنبه 6 مهر 1401 | Wednesday 28 September 2022

معاون حفاظت و بهره برداری منابع آب شرکت آب منطقه ای استان بوشهر گفت: پمپ های غیر مجاز در پایین دست و بالادست رودخانه شاپور باید جمع آوری شود.

به گزارش دیارجنوب، عبداللطیف عباسی نژاد در ان ارتباط افزود: هر ساله آبی که پشت سد رئیسعلی دلواری ذخیره می‌شود بر اساس برنامه منظم برای کشاورزی، و استفاده محیط زیست آزادسازی می‌شود.
وی گفت: آبی که در طول سال برای محیط زیست ذخیره و آزادسازی می‌شود به علت نصب پمپ‌های غیر مجاز در پایین دست سد و بالادست شبکه‌های آبیاری به طور کامل در اختیار محیط زیست قرار نمی‌گیرد.

shapoor rood
عباسی نژاد افزود: اقدامات قضایی و قانونی برای جمع آوری پمپ‌ها انجام شده، برخی پمپ‌ها جمع شد، ولی به علت کشت محصول و برخی مسائل اجتماعی و اقتصادی در منطقه نتوانستیم کامل پمپ‌ها را جمع آوری کنیم.
وی گفت: اما تلاش کرده ایم سهم محیط زیست را زا آب افزایش بدهیم و علاوه بر سهم سالانه سهم بیشتری برای محیط زیست آزاد کنیم، اما برداشت‌های غیر مجاز و یک مرتبه علت کشت و گرم شدن هوا مانع از دستیابی محیط زیست به آب شده است.
عباسی نژاد افزود: یا باید موضوع نصب پمپ‌ها بر رودخانه شاپور قانونمند شود یا از فعالیت پمپ‌های غیر مجاز جلوگیری کنیم./صداوسیما

نوشتن دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری دیار جنوب در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

استان بوشهر

Template Design:Dima Group