چهارشنبه 6 مهر 1401 | Wednesday 28 September 2022

مدیرعامل شرکت گاز استان بوشهر "خارگ" را تنها شهر بدون گاز در این استان عنوان کرد و گفت: ۶۴ پروژه گازرسانی با اعتبار ۹۴ میلیارد تومان همزمان با دهه مبارک فجر در این استان افتتاح و بهره برداری شد.

ندا قاسمیان پور-به گزارش دیارجنوب، مسلم رحمانی روز جمعه در آئین افتتاح پروژه گاز رسانی در روستای تنگ فاریاب دشتستان اظهار داشت: گاز رسانی در استان بوشهر با تشکیل شرکت در سال 1387 و بکارگیری 11 نیروی جوان رقم خورد.
وی افزود: در حال حاظر بالغ بر 700 نفر از جوانان بوشهری در شرکت گاز استان مشغول به کار هستند.
مدیرعامل شرکت گاز استان بوشهر گفت: تاکنون در 39 شهر از استان گازرسانی صورت گرفته و ضریب نفوذ خانوار شهری به 99 درصد رسیده است.
وی با بیان اینکه خارگ تنها شهر استان بوشهر است که شبکه گازرسانی ندارد، افزود: در حال طراحی خط دریایی از گناوه به خارگ هستیم تا آخرین شهر استان نیز از این نعمت بهره مند شود.

perojeh fajr dashtestan 1
رحمانی درخصوص بخش روستایی عنوان کرد: تاکنون 454 روستا در استان بوشهر از نعمت گاز برخوردار شده اند و ضریب نفوذ خانوار روستایی 97.6 است.
وی به جایگاه و اهمیت بخش صنعتی در کشور اشاره کرد و گفت: 531 صنعت از صنایع استان بوشهر گاز رسانی شده که با افتتاح امروز به 589 مورد خواهد رسید.
مدیرعامل شرکت گاز استان بوشهر گفت: امروز بصورت همزمان 64 پروژه گازرسانی با اعتباری بالغ بر 94 میلیارد تومان در قالب گاز رسانی به 35 روستا و 29 صنعت در استان بوشهر افتتاح می شود.
وی ادامه داد: 23 روستا از این 35 مورد از مصوبات سفر ریاست جمهوری در سالجاری بود که با محقق شدن اعتبار شاهد افتتاح آنها هستیم.
رحمانی خاطرنشان کرد: با گاز رسانی به این روستاها و شهرک هوایی بوشهر، 3917 خانوار روستایی و شهری از نعمت گاز برخوردار می شوند و ضریب نفوذ گاز خانوار روستایی به 99 درصد می رسد.
وی به افزایش ضریب نفوذ گازرسانی در استان بوشهر نسبت به کشور اشاره کرد و گفت: گاز رسانی به منطقه ارم یکی از سخت ترین پروژه های کشور بود که با همت جوانان و پیمانکاران بومی انجام شد و امروز شاهد افتتاح گازرسانی به ۹ روستا و ۱۳ واحد صنعتی در دشتستان با اعتبار ۲۸ میلیارد تومان هستیم.

 خبر مرتبط:

افتتاح و بهره برداری از پروژه های عمرانی دشتستان با حضور استاندار بوشهر+ تصاویر اختصاصی

نوشتن دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری دیار جنوب در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

استان بوشهر

Template Design:Dima Group