پنجشنبه 29 ارديبهشت 1401 | Thursday 19 May 2022

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از آماده‌باش بیمارستان‌های دولتی، خصوصی، دانشگاهی و غیردانشگاهی این استان برای ارائه خدمات به مبتلایان کرونا در پیک ششم خبر داد.

به گزارش دیارجنوب، دکتر حسن ملکی زاده در این ارتباط اظهار داشت: پیش‌بینی می‌شود شمار مبتلایان در این پیک بیشتر از پیک پنجم برسد.
وی با اعلام آماده‌باش به همه بیمارستان‌های دولتی و خصوصی استان بوشهر گفت: کلیه مراکز درمانی استان با توجه به افزایش ناگهانی بیماران مبتلا و مراجعه‌کننده آمادگی لازم را باید داشته باشند.

bimarestan b1

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بابیان اینکه تسریع در واکسیناسیون گروه‌های هدف امری لازم و ضروری است گفت: مردم شریف استان بوشهر نسبت به واکسیناسیون به‌ویژه دوز سوم واکسن اقدام کنند و همچنین افرادی که هنوز اقدام به تزریق دوز اول یا دوم نکرده‌اند نیز حتماً نسبت به واکسیناسیون دوز اول و دوم اقدام کنند.
ملکی زاده  ادامه داد: بررسی‌ها  نشان میدهد که آمار مبتلایان به کرونا در استان بوشهر طی ۱۰ روز اول بهمن‌ماه نسبت به دی‌ماه افزایش چشمگیری دارد.
وی بیان کرد: آمارها نشان می‌دهد در هفته دوم دی‌ماه ۸۰ مورد، هفته سوم ۱۶۳، چهارم ۲۶۷ و در هفته اول بهمن هزار و ۸۶ مورد ابتلا به کرونا در این استان شناسایی‌شده است.
دکتر ملکی زاده اضافه کرد: در صورت رعایت نکردن دستورالعمل‌های بهداشتی با توجه به بیماری‌زایی و سرعت سرایت‌پذیری سویه اَمیکرون از ویروس کرونا پیش‌بینی می‌شود موارد ابتلا در استان بوشهر افزایش یابد و احتمال می‌رود سیستم بهداشت و درمان این استان را با مشکل روبرو کند.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود: ۸۴ درصد جمعیت استان بوشهر یک نوبت، ۷۶.۷ درصد هر دو نوبت و ۲۴.۶ درصد هر سه نوبت واکسن خود را تزریق کرده‌اند.
وی یادآور شد: همچنین ۸۴.۱ درصد دانش آموزان استان بوشهر یک نوبت و ۷۰.۴ درصد نیز هر دو نوبت واکسن خود را دریافت کرده‌اند.
دکتر ملکی زاده بابیان اینکه افرادی که هنوز موفق به مراجعه برای تزریق دوز اول و یا دوم نشده‌اند هر چه زودتر با مراجعه به مراکز واکسیناسیون اقدام بکنند اضافه کرد: تزریق دوز سوم واکسن کرونا برای پیشگیری از خطر مرگ‌ومیر و سرایت‌پذیری اُمیکرون ضروری است.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با دعوت از مردم برای تزریق دوز سوم خاطرنشان کرد: هیچ کمبودی در تهیه واکسن وجود ندارد بنابراین مردم شریف استان بوشهر برای حفظ سلامت خود و کمک به مدافعان سلامت حتماً بر اساس اولویت‌های تعیین‌شده و در زمان مقرر برای دریافت دوز شوم واکسن کرونا خود مراجعه کنند.

نوشتن دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری دیار جنوب در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

استان بوشهر

Template Design:Dima Group