دوشنبه 26 ارديبهشت 1401 | Monday 16 May 2022

استاندار بوشهر گفت: آمارها نشان می‌دهد سویه جدید کرونا (اومیکرون) با سرعت در این استان در حال چرخش و به سویه غالب تبدیل شده است.

به گزارش دیارجنوب، احمد محمدی زاده روز شنبه درحاشیه نشست ویدئو کنفرانسی ستاد ملی کرونا با حضور رئیس جمهور افزود: با توجه به روند روبه رشد ابتلا به ویروس اومیکرون باید از تمام ظرفیت‌ها در راستای پیش‌گیری از پیشرفت شیوع ویروس کرونا در استان بهره لازم گرفته شود.
وی بیان کرد: سویه جدید اومیکرون در مناطق مختلف جهان و کشورهای همسایه ایران با سرعت خیلی زیاد در حال گسترش است.
محمدی‌زاده باتاکید بر توجه به واکسیناسیون و تزریق نوبت سوم واکسن کرونا تصریح کرد: اکنون واکسن‌های مختلف کرونا وارد استان بوشهر شده و لازم است مردم نسبت به تزریق واکسن نوبت دوم و سوم اقدام کنند.

omicron
وی تأکید کرد: با افزایش واکسیناسیون و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی کل جان باختگان دی ماه یک نفر ثبت شده است.
احمدی زاده گفت: در زمان حاضر یک میلیون و ۶۸۷هزار و ۱۱۶ واکسن در استان تزریق شده که از این شمار ۷۹۱هزار و ۶۹۴ نفر نوبت اول، ۷۱۳هزار و ۴۲۶ نفر هر دو نوبت و ۱۷۹هزار و ۹۴۵ نفر نیز نوبت سوم واکسن خود را دریافت کرده اند.
رئیس ستاد استانی مقابله با کرونا استان بوشهر رعایت فاصله‌های اجتماعی و استفاده مکرر از ماسک را مورد تأکید قرار داد و افزود: استفاده از ماسک در جلوگیری از انتقال ویروس کرونا بسیار کمک می‌کند و در این راستا باید از تجمعات شلوغ پرهیز شود.
استاندار بوشهر باتاکید بر حضور نیافتن افراد در مراسم پرجمعیت و شلوغ اظهار کرد: برای شکسته شدن زنجیره انتقال ویروس کرونا و سویه جدید اومیکرون برگزاری مراسم ختم اموات در مساجد ممنوع است.
محمدی‌زاده با بیان اینکه سایر اجتماعات با مجوز ستاد مدیریت کرونا شهرستان‌ها در محیط‌های آزاد و فضای باز برگزار می‌شود گفت: باید این اقدامات ضروری در همه سطوح جامعه انجام تا از گسترش سویه اومیکرون در استان جلوگیری شود.
وی در ادامه با اشاره به وضعیت بیمه درمانی جمعیت استان بوشهر تصریح کرد: بر اساس بررسی‌های انجام شده حدود ۱۲۰ هزار نفر از جمعیت این استان فاقد پوشش بیمه درمانی هستند که لازم است این افراد هر چه سریعتر نسبت به بیمه شدن خود اقدام کنند.
استاندار بوشهر با بیان اینکه بیمه درمانی نقش مهمی در کاهش هزینه‌ها در هنگام درمان بیماری دارد افزود: دستگاه‌های متولی از جمله بیمه سلامت مامور شده تا ضمن فراخوانی نسبت به تحت پوشش قرار دادن بیمه درمان این افراد اقدام کند تا هر چه سریعتر از خدمات بیمه‌ای بهره‌مند شوند.
محمدی‌زاده از کسانی که فاقد بیمه درمانی هستند درخواست کرد به دستگاه‌های مربوطه به‌ویژه بیمه سلامت مراجعه کنند و خودشان را تحت پوشش بیمه درمانی قرار دهند تا در حوادث و بروز بیماری از خدمات بیمه‌ای برخوردار باشند.
از ابتدای شیوع ویروس کرونا در استان بوشهر تاکنون ۹۰ هزار و ۱۵ نفر به این ویروس مبتلا و ۲هزار و ۳۵ نفر نیز بر اثر ابتلا به این ویروس جان خود را از دست داده اند./ ایرنا

نوشتن دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری دیار جنوب در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

استان بوشهر

Template Design:Dima Group