دوشنبه 26 ارديبهشت 1401 | Monday 16 May 2022

سرپرست فرمانداری شهرستان دشتستان گفت: تا پایان سال جاری جهاد دانشگاهی در این شهرستان راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش دیارجنوب، صادق بوستانی صبح شنبه در نشست با رئیس جهاد دانشگاهی استان بوشهر گفت: جهاد دانشگاهی یکی از نهادهای مولد انقلاب است که با روحیه جهادی و برخوردار از نیروهای متعهد و کارآمد منشأ خدمات ارزنده در حوزه‌های فرهنگی، پژوهشی، فناوری آموزش و توانمندسازی دانش‌آموختگان دانشگاه‌ها شده است و این نهاد در استان از بدو تأسیس، خدمات بسیار ارزنده‌ای در حوزه آموزش، پژوهش و فناوری و فرهنگی و اشتغال ارائه نموده است.
وی با اشاره به راه‌اندازی جهاد دانشگاهی در دشتستان تا پایان سال ۱۴۰۰، اضافه کرد: حضور جهاد دانشگاهی در این شهرستان می‌تواند در جهت تربیت و رشد نیروی انسانی توانمند، گسترش فعالیت‌های اجتماعی و فرهنگی و ارتقا حوزه پژوهش و فناوری و آموزش مفید و مؤثر باشد.

jahad daneshgahi
سرپرست فرمانداری شهرستان دشتستان تصریح کرد: فرمانداری شهرستان دشتستان فضای فیزیکی مورد نیاز برای راه‌اندازی در این شهرستان را در اختیار جهاد دانشگاهی استان بوشهر قرار خواهد داد وامیدواریم هر چه زودتر شاهد افتتاح این نهاد باشیم.
وی افزود: مراکز آموزشی جهاد دانشگاهی اشتغال محور و پژوهش‌های این نهاد علمی به صورت کاربردی و مسئله محور هستند.
راه‌اندازی جهاد دانشگاهی در همه شهرستان‌ها
رئیس جهاد دانشگاهی بوشهر نیز در این نشست اظهار کرد: این نهاد انقلابی، در حوزه‌های آموزشی، پژوهشی، علمی، فرهنگی و اشتغال فعالیت و زمینه‌ساز توسعه شهرستان‌ها را فراهم می‌کند.
علی احمدی‌زاده عنوان کرد: راه‌اندازی این نهاد انقلابی در دشتستان به عنوان بزرگ‌ترین شهرستان استان بوشهر به دلیل داشتن نیروهای انسانی بسیار، ظرفیت‌های علمی و پذیرش تحقیقات بالا می‌تواند زمینه‌ساز پیشرفت‌های متعدد شود و شرایطی را مهیا کند که جوانان در این شهرستان‌ایده‌های خود را عملی کرده و به تجاری‌سازی و اشتغالزایی برسانند.
وی آمادگی این نهاد انقلابی برای راه‌اندازی جهاد دانشگاهی در همه شهرستان‌های استان اعلام کرد و افزود: با فراهم شدن فضای فیزیکی و تجهیزات با سرعت اقدامات لازم برای راه‌اندازی جهاد دانشگاهی در شهرستان دشتستان را انجام خواهیم داد.
رئیس جهاد دانشگاهی بوشهر یادآور شد: مراکز آموزش‌های تخصصی کوتاه مدت جهاد دانشگاهی استان بوشهر هم‌اکنون در شهرستان کنگان فعال است./ مهر

نوشتن دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری دیار جنوب در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

استان بوشهر

Template Design:Dima Group