پنجشنبه 29 ارديبهشت 1401 | Thursday 19 May 2022

در نشست خبری معاون وزیر نفت و مدیرعامل پارس جنوبی؛ رفع کمبود گاز کشور با امضا قرارداد سه گانه جدید، بررسی مشکلات در سامانه سوخت و تقویت تعامل بین صنعت و رسانه مطرح شد.

به گزارش دیارجنوب، معاون وزیر نفت در امور مهندسی، پژوهشی و فناوری روز چهارشنبه یکم دی ماه در نشست با خبرنگاران استان بوشهر اظهار داشت: بیشترین تاکیدات رهبر معظم انقلاب بر محور اقتصاد و تولید، اتکا به توانمندی های داخلی و شرکتهای دانش بنیان است.
وحیدرضا زیدی فرد اضافه کرد: فرمایشات مقام معظم رهبری در دولت جدید از جایگاه و اهمیت ویژه ای برخوردار است و همگی در تلاشیم که در جهت رونق اقتصادی گام برداریم.
وی با بیان اینکه تعامل با رسانه ها پیشبرد خوبی به همراه دارد، افزود: برخی مدیران نسبت به انتقادات رسانه ها گارد بسته میگیرند درصورتی که این نقدهای سازنده میتواند زمینه ساز توسعه و پیشرفت باشد.
زیدی فرد افزود: دغدغه های رئیس جمهور مربوط به مسئولیت اجتماعی در حوزه صنایع به خوبی قابل درک است و این موضوع به وزرا نیز تاکید شده است.

neshaste khabari naft 1
معاون وزیر نفت در امور مهندسی، پژوهشی و فناوری گفت: درخصوص کارخانجات صنایع از اواخر دوره زنگنه طرحی برای صنایع پایین دستی مطرح شد که همچنان در حال پیگیری است.
وی محیط زیست را از مطالبات جدی دولت جدید عنوان کرد و گفت: در بودجه سال 1400 در این خصوص اولویت های زیادی در نظر گرفته شده و در دستور کار است.
زیدی فرد در پاسخ به سوال خبرنگار دیارجنوب با توجه به امضای قرارداد سه گانه بین کشورهای ایران، ترکمنستان و آذربایجان و عبور خط انتقال از خاک ایران با توجه به کسری روزانه گاز در زمستان حدود 200 میلیون متر مکعب، آیا میزان گاز تامینی به ایران در قرارداد کفاف کمبود گاز را میدهد؟ افزود: بیشترین میزانی که برای کمبود گاز در نظر گرفته شد 20 میلیون متر مکعب بود که با تمهیدات وزارت خانه کمتر خواهد شد.
وی با بیان اینکه سوآپ گاز به برطرف شدن کمبودها کمک می کند، افزود: مدیرعامل شرکت گاز و مسئولین مربوطه نیز تمام تلاششان را برای تولید گاز حداکثری، فرآورده ها و تامین خوراک نیروگاه ها بکار گرفته اند تا زمستانی بی دغدغه داشته باشیم.

neshaste khabari naft 1
زیدی فرد در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار دیارجنوب درخصوص اقدامات صورت گرفته برای جلوگیری از آسیب پذیری مجدد سامانه هوشمند سوخت، بیان داشت: پس از اتفاقات اخیر در سامانه هوشمند سوخت، سازمان پدافند غیر عامل با همکاری وزارت نفت اقداماتی در این خصوص انجام دادند که نتایج خوبی به همراه خواهد داشت و دیگر این مشکل تکرار نمی‌شود.
تعامل بین صنعت و رسانه نیازمند تقویت ارتباط دوسویه است
مسئول بسیج رسانه استان بوشهر در این نشست با اشاره به آمادگی رسانه‌های استان برای حمایت از صنعت گفت: افزایش تعامل و همکاری بین صنعت و رسانه نیازمند تقویت ارتباط دوسویه است.
عبدالله نجفی بیان داشت: تعامل و همکاری بین رسانه‌ها و صنعت از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. رسانه‌های استان بوشهر ضمن انعکاس دستاوردهای صنعت، مطالبات و خواسته های مردم به‌ویژه در محیط پیرامونی را دنبال می‌کنند.
وی با تاکید بر لزوم تحقق مسئولیت‌های اجتماعی صنایع و توجه خاص به محیط پیرامونی بیان کرد: مردم مشکلاتی دارند و انتظار دارند که دولت برای رفع این مشکلات اقدامات اساسی داشته باشد که خواسته بحقی است.
مسئول بسیج رسانه استان بوشهر ضمن اشاره به برخی آسیب‌های زیست محیطی، اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و امنیتی بیان کرد: انتظار است که با افزایش فعالیت‌ها در حوزه مسولیت‌های اجتماعی تحول مشهودی در این حوزه محقق شود.

neshaste khabari naft 1
وی بیان کرد: انتظار این است که در تغییر و تحول فضای مدیریتی، ظرفیت نیروهای توانمند و شاخص استان بیشتر دیده شود و با هدف افزایش تعامل میان صنعت و استان به نظرات مسئولان ارشد و نمایندگان مردم و دیگر چهره‌های برجسته استان توجه شود.
وی عنوان کرد: خانواده رسانه با توجه به آنچه وظیفه خود می‌داند همیشه در کنار مدیران در مسیر امیدآفرینی در جامعه اقدام به اطلاع رسانی دستاوردها کرده است که در خصوص صنعت نفت نیز این موضوع را وظیفه خود دانسته و تلاش شده تا اتفاق‌های مثبت و اثربخش مجاهدان عرصه جهاد اقتصادی برجسته شود.
نجفی در بخش دیگری از صحبت‌های خود گفت: وظیفه اصحاب رسانه در قبال مردم، پیگیری مطالبات به حق آنهاست و در این موضوع با درک صحیح از شرایط همیشه زبان گویای مردم برای رفع مشکلات و مسائل‌شان بوده است.
وی با اشاره به اینکه مدیران باید سعه صدرشان را بیشتر کنند، اظهار کرد: با وجود رویکرد برخی از مدیران که با گشاده‌رویی با انتقادات سازنده روبرو می‌شوند، اندک مدیرانی نیز هستند که با ترفندهای گوناگون سعی دارند مطالبه گران را منفعل کنند.
نجفی گفت: گاهی اوقات برخی مدیران از راه‌های گوناگون همچون تهمت بی اساس، تهدید و شکایت‌های بی پایه و پول های کثیف و تحریم‌های سازمان‌یافته سعی در منفعل کردن رسانه‌ها دارند که این رویکرد به منزله هجمه علیه چشم، گوش و زبان مردم بوده و باید متوقف شود.
وی در ادامه با اشاره به نگاه رهبر معظم انقلاب در خصوص تقویت و اتکا به توان داخلی عنوان کرد: طی سال‌های اخیر بسیج برنامه خاصی برای تقویت این مهم تعریف کرده است که در همین راستا سازمان بسیج رسانه در جشنواره رسانه‌ای ابوذر به عنوان مهم‌ترین رویداد رسانه‌ای خود اولین محور را توان داخلی و خوداتکایی قرار داده است.
نجفی یادآور شد: بازدید از نمایشگاه توان داخلی عسلویه نیز در همین راستا برنامه‌ریزی شد تا اصحاب رسانه با جدیدترین دستاوردهای صنعت‌گران و متخصصان داخلی آشنا شوند.
گفتنی است؛ تعدادی از خبرنگاران استان بوشهر به دعوت بسیج رسانه و به میزبانی منطقه ویژه اقتصادی پارس از نمایشگاه ساخت داخل که در عسلویه برگزار شد، بازدید کردند.

neshaste khabari naft 1neshaste khabari naft 1neshaste khabari naft 1neshaste khabari naft 1neshaste khabari naft 1neshaste khabari naft 1neshaste khabari naft 1neshaste khabari naft 1neshaste khabari naft 1neshaste khabari naft 1neshaste khabari naft 1neshaste khabari naft 1neshaste khabari naft 1neshaste khabari naft 1neshaste khabari naft 1neshaste khabari naft 1neshaste khabari naft 1neshaste khabari naft 1neshaste khabari naft 1neshaste khabari naft 1neshaste khabari naft 1neshaste khabari naft 1neshaste khabari naft 1neshaste khabari naft 1neshaste khabari naft 1neshaste khabari naft 1neshaste khabari naft 1neshaste khabari naft 1neshaste khabari naft 1neshaste khabari naft 1neshaste khabari naft 1

/

نوشتن دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری دیار جنوب در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

استان بوشهر

Template Design:Dima Group