پنجشنبه 29 ارديبهشت 1401 | Thursday 19 May 2022

مدیرکل بیمه سلامت استان بوشهر از اجرای ۹۵ درصدی نسخه نویسی الکترونیکی در استان خبر داد و گفت: از اول دی ماه هیچ نسخه کاغذی پذیرش نمی‌شود و برنامه نسخه نویسی الکترونیک در استان بوشهر باید به صورت ۱۰۰ درصد انجام شود.

به گزارش دیارجنوب، پرویز رمضانی روز چهارشنبه در نشست با خبرنگاران اظهار داشت: نسخه نویسی الکترونیکی برنامه ای پیشرفته است که با استقبال خوبی روبه رو شد و با همت و تلاش مجموعه همکاران و پزشکان در کشور و استان بوشهر نیز شاهد پیشرفت آن هستیم.
وی با بیان اینکه از اسفند ماه سال ‌1397 نسخه نویسی الکترونیک در استان بوشهر آغاز شد، افزود: گناوه اولین شهرستانی بود که نسخه نویسی الکترونیکی را آغاز کرد و پس از آن نیزدر سال 1398 در شهرستان های دیلم و دشتی فعال شد.
رمضانی ادامه داد: در سال 99 نیز با توجه به شیوع کرونا در استان و کاهش مراجعات مردمی و دسترسی به خدمات برای تحویل و تمدید دفترچه، یک تکلیف قانونی در بند ک تبصره ۱۷ قانون بودجه ۱۴۰۰ اعلام و این طرح در کل استان آغاز شد.

neshast khabari bime 1
وی با بیان اینکه در حال حاظر ۹۵ درصد نسخه نویسی در استان بوشهر بصورت الکترونیکی انجام می شود، افزود: نسخه نویسی الکترونیکی مزایای خوبی دارد که میتوان به شفافیت، انظباط مالی و مدیریت برنامه ریزی اشاره کرد.
رمضانی، نسخه نویسی الکترونیکی را گامی اساسی درتحول ساختار خدمات سلامت دانست و گفت: بیمار با کد ملی اقدام به پذیرش نسخه الکترونیکی میکند و بااخذ کد رهگیری از ارائه خدمات بهره مند شود و با این کار کمک بسیارزیادی در تعامل سازمان های بیمه گر با بیمه شده ها و ارائه دهنده بیمه انجام می گیرد.
وی افزود: از اردیبهشت ماه سالجاری 11 درصد نسخه نویسی بصورت الکترونیکی بود که در حال حاضر بالای 95 درصد در استان انجام میگیرد.
مدیرکل بیمه سلامت استان بوشهرعنوان کرد: براساس برنامه ریزی ها و با توجه به زیرساخت‌های لازم از اول دی ماه هیچ نسخه کاغذی پذیرش نمی‌شود و برنامه نسخه نویسی الکترونیک در استان بوشهر باید به صورت ۱۰۰ درصد انجام شود.
وی بیان داشت: 22 استان بصورت الکترونیکی در سطح کشور فعالیت میکنند که بوشهر و 11 استان دیگر بالای 90 درصد نسخه نویسی بصورت الکترونیکی انجام می شود.
رمضانی عنوان کرد: یکی دیگر از مزایای نسخه الکترونیکی شفافیت، بروز شدن و رسیدگی به پرداخت مطالبات است.

neshast khabari bime 1
وی از پرداخت و تسویه ۱۰۰ درصدی مطالبات مؤسسه‌های سرپایی و بیمارستانی در استان بوشهر خبر داد و گفت: ۱۶۰ میلیارد تومان از مطالبات مؤسسه‌های درمانی این استان تا آبان ماه پرداخت‌شده است.
مدیرکل بیمه سلامت استان بوشهر با اشاره به رشد هزینه ها در شش ماهه اول پیک کرونا گفت: کل هزینه درمانی در سال گذشته 161 میلیارد تومان و در سالجاری تا کنون 170 میلیارد تومان است.
وی با بیان اینکه 95 درصد موسسات در استان بوشهر طرف قرار داد با بیمه سلامت هستند، افزود: در حال حاظر 490 موسسه در استان بوشهر طرف قرار داد با بیمه سلامت هستند و 570 پزشک نیز از نسخه الکترونیکی استفاده می کنند.
وی به تعرفه های بیمه سلامت اشاره کرد و گفت: تعرفه دولتی، عمومی غیردولتی،خیریه و خصوصی که مبلغ تعرفه ها بستگی به نوع آن افزایش می یابد.
مدیرکل بیمه سلامت استان بوشهر یادآور شد: سازمان بیمه گر در ابتدای هر سال همزمان با ابلاغ تعرفه ها بر مبنای بیمه دولتی هزینه پرداخت میکند که 70 درصد هزینه ها مربوط به بخش بستری است.

تصاویر نشست خبری مدیرکل بیمه سلامت استان بوشهر

neshast khabari bime 1neshast khabari bime 1neshast khabari bime 1neshast khabari bime 1neshast khabari bime 1neshast khabari bime 1neshast khabari bime 1neshast khabari bime 1neshast khabari bime 1neshast khabari bime 1

/

نوشتن دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری دیار جنوب در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

استان بوشهر

Template Design:Dima Group