دوشنبه 4 بهمن 1400 | Monday 24 January 2022

معاون میراث‌فرهنگی استان بوشهر گفت: عمارت تنگستانی و قبرستان انگلیسی‌ها در استان پاک‌سازی می‌شود.

به‌ گزارش دیارجنوب، نصرالله ابراهیمی امروز شنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۰ به همراه جعفر پورکبگانی رییس شورای اسلامی شهر بوشهر از برخی بناهای تاریخی استان بازدید کردند.
معاون میراث‌فرهنگی استان بوشهر در جریان بازدید از عمارت تنگستانی گفت: بخشی از پاک‌سازی این عمارت انجام شده و با توجه به وسعت محیط پیرامونی عمارت تنگستانی، کار سامان‌دهی و تکمیل پاک‌سازی این بنا در دستور کار است.
وی در ادامه با بازدید میدانی از قبرستان انگلیسی‌ها افزود: بدلیل اهمیت حفاظت از آثار تاریخی، جمع‌آوری سنگ قبرهای اصلی قبرستان انگلیسی‌ها به منظور حفاظت بهتر انجام شده و با پاک‌سازی این اثر، نسبت به ساخت و نصب سنگ قبر بر اساس طرح قبلی سنگ‌ها اقدام خواهیم کرد.

gardeshgarii
ابراهیمی اضافه کرد: کار حفاظت اضطراری، اصلاح و استحکام بخشی پی و دیواره‌های عمارت ملک پیشرفت خوبی داشته و مرمت و احیای این بنای ارزشمند به منظور بهره‌برداری با کاربری پذیرایی و اقامتی توسط بخش خصوصی در حال انجام است.
در ادامه این بازدید جعفر پورکبگانی رییس شورای اسلامی شهر بوشهر گفت: ما در کنار دستگاه‌های متولی نقش حمایتی و همیاری خود را در راستای احیای بناهای تاریخی خواهیم داشت و این موضوع نیازمند نشست مشترک است.
وی اضافه کرد: رضایت مردم برای ما شرط است و تلاش می‌کنیم تصمیماتی را بگیریم که در نهایت به نفع مردم و همراه با رضایت‌مندی شهروندان باشد.
رییس شورای اسلامی شهر بوشهر در پایان در خصوص عمارت تنگستانی هم تاکید کرد: با پاک‌سازی و سامان‌دهی این عمارت، حتما با مجموعه میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان به طور هماهنگ برای احیا و بهره‌برداری از آن تصمیم گیری می‌کنیم و این موضوع را در دستور کار قرار خواهیم داد./ روابط‌عمومی

نوشتن دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری دیار جنوب در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

استان بوشهر

Template Design:Dima Group