دوشنبه 4 بهمن 1400 | Monday 24 January 2022

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای بوشهر از ادامه افت سطح سفره‌های آب زیر زمینی در دشت‌های استان خبر داد و گفت: پارسال افت سطح آب در برخی از دشت‌ها به ۲ متر رسید.

به گزارش دیارجنوب، علی محمدی در نشست با رئیس دادگستری شهرستان عسلویه آب را اساس توسعه و شکوفایی کشور خواند و افزود: این امر ضرورت حفاظت از منابع آب را دوچندان می‌کند.
وی عنوان کرد: افت مستمر سطح سفره‌های آب زیر زمینی به دلیل افزایش تقاضا برای برداشت همچنان ادامه دارد و میزان افت این سفره‌ها پارسال در برخی از دشت‌های استان تا ۲ متر نیز برآورد شد.

jalase aab
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای بوشهر بیان کرد: تغییر اقلیم نیز باعث افزایش شدت بارندگی‌ها در مدت زمان کوتاه شده است که کمک چندانی به تغذیه آبخوان‌ها نخواهد کرد. همچنین خطر دیگر باران‌های شدید و کوتاه مدت و وقوع سیلاب‌های مخرب است که حجم زیاد روان‌آب در مسیل‌ها و آبراه‌ها به ویژه در شهر‌ها اگر در تصرف غیرمجاز باشد یا به خوبی ساماندهی نشده باشد، احتمال بروز خسارت فراوانی را ایجاد می‌کند.

رئیس دادگستری شهرستان عسلویه نیز گفت: امروزه بحران آب دیگر بر کسی پوشیده نیست و اکثر دشت‌های استان بوشهر نیز مثل سایر نقاط کشور دچار افت منابع آبی شده‌اند.
سید احمد موسوی پور افزود: همه نقاط کشور به نحوی با این موضوع مواجه شده‌اند و دلیل آن اقدام‌ها و تصمیم‌های گرفته شده در طول سالیان گذشته است.
وی بیان کرد: کشور ما اقلیم خشک و کم بارانی دارد و برداشت‌های بی‌رویه به طور تصاعدی منجر به خشک شدن دشت‌ها شده است.
رئیس دادگستری شهرستان عسلویه با اشاره به اینکه آینده کشور به حفظ محیط زیست و منابع آب گره خورده است، تاکید کرد: دادگستری شهرستان عسلویه آمادگی دارد از شرکت آب منطقه‌ای بوشهر در مسائل حوزه آب حمایت کند./ صداوسیما

نوشتن دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری دیار جنوب در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

استان بوشهر

Template Design:Dima Group