دوشنبه 4 بهمن 1400 | Monday 24 January 2022

استاندار بوشهر با اشاره به ظرفیت‌های صنعتی، گردشگری، اقتصاد دریا محور و تجارت دریایی در کنگان گفت: صنایع پایین دستی پتروشیمی در بندر کنگان توسعه می‌یابد.

به گزارش دیارجنوب، احمد محمدی‌زاده شامگاه شنبه در جلسه شورای اداری شهرستان کنگان با اشاره به اینکه توسعه سرمایه‌گذاری و حمایت از بخش خصوصی مورد توجه قرار دارد اظهار داشت: کنگان از ظرفیت‌های مهمی در بخش‌های مختلف تولیدی و اقتصادی برای سرمایه‌گذاری دارد که باید این قابلیت‌ها معرفی شود.
وی توسعه صنایع پایین دستی پتروشیمی را یکی از فرصت‌های سرمایه‌گذاری در بندر کنگان دانست و بیان کرد: صنایع پایین دستی پتروشیمی یکی از فرصت‌های مهم توسعه شهرستان کنگان است.

mohamadizade ostandarr
استاندار بوشهر، تجارت و طرح‌های اقتصادی دریا محور را یکی دیگر از توانمندی‌های کنگان برشمرد و خاطر نشان کرد: شهرستان کنگان علاوه بر این از ظرفیت گردشگری دریایی و ساحلی برخوردار است که جذب سرمایه‌گذاران در این حوزه‌ها نقش ممتاز در عرصه رونق اقتصادی، اشتغال‌زایی و پیشرفت کنگان دارد.
محمدی‌زاده با بیان اینکه کنگان به‌عنوان منطقه صنعتی در عرصه طرح‌های پارس جنوبی است خاطر نشان کرد: این شهرستان در آینده به یکی از قطب‌های مهم تولیدی، سرمایه‌گذاری و صادرات تبدیل می‌شود کما اینکه قدم‌های بزرگی در این راستا برداشته شده است.
وی ضمن معرفی احمد غریبی به‌عنوان سرپرست فرمانداری کنگان از خدمات و فعالیت سید علی پاک‌نژاد در مدت تصدی فرماندار کنگان قدردانی کرد.
مردم کنگان ، میزبان صنعت پارس جنوبی هستند
رئیس شورای شهر کنگان نیز با اشاره به قابلیت‌های این شهرستان خواستار ممنوع شدن ورود مدیران پروازی به استان به‌ویژه جنوب استان بوشهر شد.
ابوذر حسین‌پور باتأکید بر رفع تبعیض و فاصله درون فنس و بیرون فنس در صنعت نفت در کنگان افزود: یک شب و دو شب ماندن در منطقه نمی‌شود بومی استان بوشهر و شهروند کنگان و عسلویه شد.
وی بیان کرد: نگاه برخی مدیران صنعت نفت در کنگان حتی مدیران میانی، به اندک نیروهای بومی شاغل در صنعت پارس جنوبی، نگاه ارباب رعیت است.
رئیس شورای شهر کنگان با بیان اینکه مردم کنگان ، میزبان صنعت پارس جنوبی هستند تصریح کرد: آلودگی زیست محیطی بوی گاز یکی از مشکلات صنایع در کنگان است که نیاز به حل این مشکل است.
حسین‌پور، کمبود امکانات اولیه درمانی و بیمارستانی یکی دیگر از مشکلات کنگان دانست و بیان کرد: بیکاری جوانان بومی در کنار حجم عظیم صنعت پارس جنوبی از دیگر معضلات مردم کنگان است.
وی بندر کنگان با توجه به ظرفیت‌های مهم اقتصادی و صنعتی را محور توسعه استان بوشهر و کشور دانست و گفت: مردم شهرها و روستاهای کنگان با کمبود امکانات علمی و آموزشی، دینی و فرهنگی، ورزشی، هنری، تفریحی و رفاهی دست و پنجه نرم می‌کنند.
رئیس شورای شهر کنگان با قدردانی از خدمات فرماندار قبلی این شهرستان برای احمد غریبی سرپرست فرمانداری کنگان آرزوی موفقیت کرد./ تسنیم

نوشتن دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری دیار جنوب در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

استان بوشهر

Template Design:Dima Group