يكشنبه 14 آذر 1400 | Sunday 5 December 2021

رئیس اداره حقوقی اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر گفت: با صدور حکم سبز یک متخلف محیط زیست محکوم به ساخت ۳۰ آبشخور در منطقه گلدشت و میلک شهرستان دشتستان محکوم شد.

به گزارش دیارجنوب، سیروس کرمی روز شنبه به رسانه‌‏ها اعلام کرد: این سومین حکم سبز در طول سال جاری در شعبه اول دادگاه عمومی شبانکاره توسط مجتبی سهرابی (دادرس دادگاه عمومی بخش شبانکاره) است.
وی بیان کرد: حکم صادره برای متخلف شکار و صید غیرمجاز ۱۰ قطعه تیهو صادر شده باتوجه به عدم کارایی مجازات حبس و در جهت آشتی دادن متهم با طبیعت صورت گرفته است.
کرمی ادامه داد: این رای با اجازه حاصله از مواد ۶۶، ۶۴ و ۸۴ قانون مجازات اسلامی مصوب ۹۲ و با رعایت ماده ۲ آئین نامه اجرایی قانون یاد شده صادر شده است.

abeshkhor d
وی افزود: بر این اساس فرد متخلف به ساخت ۳۰ آبشخور برای پرندگان در بیابان‌های اطراف گلدشت و میلک با هماهنگی و نظارت اداره محیط زیست شهرستان دشتستان و انجمن حیات سبز لیان بوشهر طی مدت ۲ ماه به عنوان جایگزین ۶ ماه حبس تعزیری محکوم شده است.
کرمی یادآور شد: ابزار و امکانات خدمت مدنظر با اداره محیط زیست شهرستان دشتستان است.
وی با قدردانی از مجتبی سهرابی قاضی صادرکننده رای سبز عنوان کرد: این رویه قضایی که با صدور حکم سبز باعث حفاظت و حراست گسترده تر از محیط زیست و تنوع زیستی استان می شود، می تواند به عنوان الگویی برای دیگر قاضی‌ها باشد./ ایرنا

نوشتن دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری دیار جنوب در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

استان بوشهر

Template Design:Dima Group