يكشنبه 7 آذر 1400 | Sunday 28 November 2021

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان بوشهر گفت: کتابخانه‌های سیار روستایی در قالب خودروهایی برای خدمات رسانی به کودکان حاشیه نشین تجهیز و عازم روستاهای شهرستان‌های بوشهر، تنگستان و دشتستان شدند.

به گزارش دیارجنوب، سمیه رسولی روز شنبه در این ارتباط افزود: عملیات تجهیز ۲ خودرو کانون به عنوان کتابخانه‌های سیار روستایی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با تخصیص ۱۷۷ میلیون تومان اعتبار از محل اعتبارات مقابله با آسیب‌های اجتماعی از سوی اداره کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری انجام شده است.
وی اضافه کرد: تاثیرگذاری بلند مدت و موثر فعالیت‌های فرهنگی هنری به عنوان یک ابزار تربیتی برای داشتن جامعه‌ای سالم و به دور از بزهکاری برکسی پوشیده نیست و اجرای چنین برنامه‌هایی نقش مهمی در دستیابی به این هدف دارد.
رسولی گفت: تجهیز خودروهای سیار کانون بی شک بر کیفیت خدمات رسانی این مراکز فرهنگی سیار به کودکان و نوجوانان مناطق دور افتاده و کم برخوردار یا غیر برخوردار استان تاثیرگذاری قابل توجهی دارد.

ketabkhane sayar
وی با بیان اینکه تمام فعالیت‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کتاب محور است ادامه داد: یکی از کارکردهای کتابخانه‌های سیار روستایی رساندن کتاب‌های متنوع در رده‌های سنی مختلف و اجرای برنامه‌های فرهنگی برای همه کودکان و نوجوانان در دوردست ترین روستاهای استان و کم کردن فاصله بین کودکان و نوجوانان با کتاب است.
به گفته رسولی هرچند در زمان حاضر ۱۰ شهرستان استان بوشهر صاحب مراکز ثابت کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان هستند اما هنوز روستاهای دورافتاده ای هستند که از نعمت این مراکز محروم و تلاش شده با کتابخانه‌های سیار روستایی این محرومیت برطرف شود.
وی یادآورشد: در زمان حاضر ۲ کتابخانه سیار روستایی و یک کتابخانه پستی در کنار مراکز ثابت کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در استان بوشهر فعال هستند که با توجه به گستردگی روستاهای استان شمار این مراکز سیار محدود است.
رسولی با اشاره به محروم بودن بیشتر مدرسه‌های روستایی از کتابخانه کلاسی اضافه کرد: تلاش می‌شود با پشتیبانی و حمایت لازم از سوی استان بتوانیم کتابخانه‌های سیار روستایی بیشتری را در استان تجهیز و فعالیت‌های فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان را به دورترین مناطق استان گسیل دهیم.
وی ادامه داد: تلاش می‌شود امسال یک کتابخانه سیار شهری برای کودکان مناطق جنوبی و کم برخوردار شهرستان بوشهر بعنوان مرکز استان راه‌اندازی شود. / ایرنا

نوشتن دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری دیار جنوب در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

استان بوشهر

Template Design:Dima Group