يكشنبه 25 مهر 1400 | Sunday 17 October 2021

معاون آبزی پروری شیلات استان بوشهر گفت: به منظور اجرایی شدن سیاست‌های ابلاغی شیلات کشور در زمینه افزایش بهره‌وری و تولید، سه طرح پرورش میگوی فوق متراکم در این استان اجرا می‌شود.

به گزارش دیارجنوب، صغری اشرف روز چهارشنبه در حاشیه نشست کمیته فنی آبزی پروری استان بوشهر اعلام کرد: در پی محدودیت زمین‌های ساحلی برای توسعه پرورش میگو و به منظور افزایش بهره‌وری در تولید آبزیان، طرح‌های پرورش میگوی فوق متراکم در محیطی سربسته، استخرهای بتونی و به صورت گلخانه اجرا می‌شود.
وی ادامه داد: اجرای طرح پرورش میگوی فوق متراکم یک پروژه تحول ساز، اثر بخش، دوست‌دار محیط زیست و اقتصادی است و امکان تولید ۶ تا ۱۰ کیلوگرم میگو در هر مترمکعب آب را فراهم سازد.

meygoo
اشرف با اشاره به اینکه اجرای این طرح در ابتدا ممکن است با توجه به نیاز به تجهیزات بیشتر نسبت طرح‌های غیرمتراکم و متراکم پر هزینه‌تر باشد گفت: چنانچه دسترسی به پست لارو (بچه میگو) در طول سال میسر باشد با تولید ۲ تا ۳ بار (دوره) میگو در سال صرفه اقتصادی آن بیشتر از روش‌های دیگر خواهد بود.
معاون آبزی پروری شیلات استان بوشهر افزود: شماری از سرمایه گذاران برای اجرای این طرح ها اعلام آمادگی کرده اند که پس از بررسی و گرفتن مجوزهای لازم عملیات اجرایی آنها آغاز می‌شود.
در روش فوق متراکم حداکثر تا ۱۲ قطعه پست لارو در هر لیتر آب ذخیره سازی می‌شود که بازده تولید آن نیز چند برابر بیشتر از سایر روش‌های پرورش میگو است.
ه اکنون ۶ هزار و ۱۰۰ هکتار از زمین‌های شوره زار استان بوشهر شامل پنج هزار استخر در قالب ۳۵۷ مزرعه به زیر کشت میگوی پرورشی رفته است.
در زمان حاضر تولید میگوی پروشی در استان بوشهر در استخرهای خاکی و به شیوه نیمه متراکم تولید می‌شود.
استان بوشهر با تولید ۶۰ درصد میگوی پروشی کشور از استان‌های پیشرو در این صنعت به شمار می‌رود و در زمان حاضر بیش از ۶هزار نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم در این صنعت ارزآور مشغول به فعالیت هستند./ ایرنا

نوشتن دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری دیار جنوب در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

استان بوشهر

Template Design:Dima Group