چهارشنبه 28 مهر 1400 | Wednesday 20 October 2021

مدیر کل بنیاد مسکن استان بوشهر گفت: از محل مصوبات سفر رئیس جمهور به استان بوشهر هزار و ۸۰۰ واحد مسکونی روستایی در استان در قالب طرح بهسازی و مقاوم سازی مسکن ساخته می‌شود.

به گزارش دیارجنوب، حمید حیدری بریدی افزود: از این تعداد واحد مسکونی ابلاغی یک هزارو ۸۹ واحد به بانک‌های عامل معرفی و از این تعداد نیز تاکنون ۵۷۷ واحد انعقاد قرار داد شده است.
وی بیان کرد: در این نشست مقرر شد بانک‌های عامل طی ۲ ماه آینده نسبت به انعقاد قرار داد برای مابقی واحد‌های مسکونی سهمیه استان اقدام کنند.
حیدری بریدی گفت: همچنین بانک‌های عامل متعهد شدند مشکلات فراروی متقاضیان در خصوص تامین ضمانت نیز با متقاضیان همکاری لازم داشته باشند.
مدیرکل بنیاد مسکن استان اضافه کرد: در زمان حاضر ۷۴هزار و ۱۱ واحد مسکونی روستایی دراستان بوشهر وجود دارد که از این تعداد تاکنون ۴۰ هزار و ۸۴۹ واحد معادل ۵۷ درصد مقاوم سازی و بهسازی شده اند.

maskan b
حیدری بریدی افزود: هنوز ۳۳ هزار و ۱۶۲ واحد مسکونی روستایی هنوز در استان بوشهر مقاوم سازی نشده که انتظار می‌رود با آغاز نهضت جهش تولید مسکن و همکاری مستمر بانک‌های عامل کار مقاوم سازی و بهسازی مسکن روستایی در این استان هرچه زودتر به سرانجام برسد.
وی میزان تسهیلات روستایی پیش بینی شده برای مقاوم سازی و بهسازی مسکن روستایی را ۱۰۰ میلیون تومان عنوان کرد.
حیدری بریدی گفت: بانک‌های عامل استان تاکنون همکاری بسیاری خوبی با بنیاد مسکن برای اجرای پروژه‌های مسکونی داشتند و انتظار می‌رود در سال جهش تولید مسکن در سایه همکاری‌های موثر و گسترده میان این نهاد و بانک‌ها شتاب بیشتری به خود بگیرد./ صدا و سیما

نوشتن دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری دیار جنوب در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

استان بوشهر

Template Design:Dima Group