چهارشنبه 27 تير 1397 | Wednesday 18 July 2018

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر گفت: 30 هزار هلالی آبگیر و 180 مورد بندر خاکی در قالب پروژه 382 هکتاری مدیریت رواناب در قلعه یالی بوشکان از توابع شهرستان دشتستان احداث شده است.

 

به گزارش دیارجنوب به نقل از ایرنا، سهیل مهاجری روز پنج شنبه در بازدید از پروژه های آبخیزداری و فنی حوزه های طلحه و فاریاب دشتستان افزود: برای اجرای این پروژه 2میلیارد و 700 میلیون ریال اعتبار هزینه شده است.
وی هدف از اجرای این پروژه را کنترل سیل، مدیریت رواناب، افزایش نفوذپذیری خاک، تقویت پوشش گیاهی و بیابانزدایی عنوان کرد.
مهاجری اضافه کرد: اگر حجم آبگیری هر هلال را حدود سه مترمکعب و با فرض سه بار آبگیری در سال حدود 10 مترمکعب آب در هر هلالی آب جمع آوری و استحصال می شود.
وی با اشاره به اجرای پروژه مدیریت رواناب در سطح 235 هکتاری زمینهای مرتعی و بیابانی تپ کفتارو بوشکان اظهار داشت: این پروژه 80 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و با یک میلیارد و 940 میلیون ریال اعتبار در حال اجراست.
وی جنگل کاری 100 هکتاری روستای چهوک، 150 هکتاری منطقه دهرود بوشکان با گونه کنار و احداث چهار مورد بند سنگی سیمانی به حجم چهار هزارو 900 مترمکعب با 10 میلیارد ریال را از دیگر پروژه های در دست اقدام شهرستان دشتستان عنوان کرد.
مهاجری اضافه کرد: هدف از اجرای این پروژه ها در شرایط سخت آب و هوایی و مشکلات مالی توسعه فضای سبز، ترسیب کربن، افزایش تاج پوشش گیاهی و بیابانزدایی معرفی کرد.

نوشتن دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری دیار جنوب در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

استان بوشهر

Template Design:Dima Group