يكشنبه 25 مهر 1400 | Sunday 17 October 2021

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: براساس آخرین گزارش سامانه ماسک مربوط به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی شهرستان‌های جم و کنگان از وضعیت زرد با (خطر متوسط) کرونایی به آبی (کم خطر) تغییر رنگ دادند.

به گزارش دیارجنوب، دکتر سعید کشمیری روز پنجشنبه در این ارتباط افزود: همچنین با تغییر رنگ شهرستان دشتی از نارنجی (پرخطر ) به زرد، ۵۰ درصد شهرستان‌های استان بوشهر شامل دشتستان، دشتی، دیر، دیلم و گناوه در وضعیت زرد کرونایی قرار دارند.
وی یادآور شد: براساس گزارش سامانه ماسک در زمان حاضر تنها شهرستان‌های بوشهر، تنگستان و عسلویه استان بوشهر در وضعیت نارنجی پرخطر قرار دارند.

corona naghsheh
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: این تغییر رنگ و آبی شدن برخی از شهرستان‌های استان پس از ۶ ماه پرتلاطم ایجاد شده و انتظار می‌رود با ادامه روند واکسیناسیون و رعایت پروتکل‌های بهداشتی تا هفته آینده شاهد خارج شدن کامل استان از رنگ نارنجی و زرد و همه شهرستان‌ها به رنگ آبی و سفید کرونایی تغییر رنگ بدهند.
به گفته کشمیری میزان ورودی به بیمارستان‌ها از روزانه ۲۰۰ نفر در پیک پنجم شیوع ویروس کرونا به ۵۰ نفر و ابتلا نیز از یکهزار نفر در روز به زیر ۱۰۰ نفر کاهش یافته است.
وی یادآور شد: در زمان حاضر ۷۰ درصد جمعیت بالای ۱۸ سال استان بوشهر یک نوبت واکسن خود را دریافت کرده و انتظار می‌رود با همکاری مردم تا پایان مهرماه ۸۰ درصد جمعیت این استان حداقل یک نوبت واکسن خود را دریافت کنند. / ایرنا

نوشتن دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری دیار جنوب در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

استان بوشهر

Template Design:Dima Group