يكشنبه 25 مهر 1400 | Sunday 17 October 2021

اخیرا با پیگیری اداره کل اطلاعات استان بوشهر و حکم دادستانی، 10 نفر از نیروهای شاغل در یکی از بیمارستان های بزرگ بوشهر بازداشت شدند.

به گزارش دیارجنوب به نقل از خلیج فارس؛ بازداشت این افراد با اظهارات چندی پیش دادستان بوشهر مرتبط است که از دستگیری شبکه ای خبر داد که به گفته وی، با سوء‌استفاده از کد ملی اطرافیان خود و برخی بیماران و با دسترسی غیرقانونی به مهر برخی پرشکان، با نسخه‌های غیر واقعی اقدام به دریافت داروهای درمان کرونا با نرخ دولتی کرده و سپس این داروها را با قیمت گران و به صورت آزاد به بیماران نیازمند می فروختند.
شنیده های خبرنگار ما حکایت از آن دارد که این افراد عمدتا به عنوان بهیار یا کمک بهیار در قالب نیروهای طرحی و قراردادی در بیمارستان فعالیت داشته و در روزهایی که با اوج گیری ویروس کرونا، بیماران در داروخانه ها سرگردان دارو بوده و مسئولان هم مدعی اینکه کمبودی نیست، با نسخه های صوری، داروهای حیاتی و کمیاب کرونایی را از شبکه دولتی خارج کرده و با قیمت های چند برابری به همان بیماران می فروختند.

dastgiri1
پیگیری چندین باره خبرنگار «خلیج فارس» از رییس دانشگاه علوم پزشکی برای کسب توضیحات بیشتر درباره بازداشت این افراد بی نتیجه بود تا به این پاسخ برسیم که دانشگاه چه اقدامات نظارتی پیشگرانه ای را دنبال کرده بود تا این اتفاق تلخ رخ ندهد و نیاز به ورود دستگاههای نظارتی و قضایی برای شناسایی و دستگیری این افراد بی رحم و ناجوانمرد نباشد.
قطعا طی حدود 20 ماهی که از شیوع بیماری کرونا در کشور می گذرد، تلاش کادر درمان قابل ستایش است، اما بروز اتفاقاتی نظیر آنچه در بالا ذکرش رفت که از یک سو اکثریت کادر درمان برای نجات بیماران به آب و آتش زده و از سویی در کنار آنها برخی نیز بیرحمانه داروهای دولتی را به سمت بازار آزاد منحرف می کردند، بسیار تلخ است و به نظر می رسد از ضعف نظارت مجموعه های متولی درمان حکایت دارد.
ضمن تشکر از پیگیری موثر دستگاههای نظارتی و امنیتی در خصوص این پرونده مهم، شایسته است برای پیشگیری از چنین رویدادهای تلخی، نسبت به شناسایی و رفع ضعف های نظارتی در دستگاههای اجرایی مرتبط با موضوع اهتمام جدی صورت بگیرد.

نوشتن دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری دیار جنوب در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

استان بوشهر

Template Design:Dima Group