يكشنبه 25 مهر 1400 | Sunday 17 October 2021

همزمان با سراسر کشور، زنگ شکوفه ها در شهرستان دشتستان به صورت نمادین در دبستان سعدی برازجان نواخته شد و کلاس اولی ها نخستین حضور خود را در مدرسه تجربه کردند.

به گزارش دیارجنوب، مدیر آموزش و پرورش شهرستان دشتستان در این مراسم اظهار داشت: دو سالی می‌شود که مهر، مهربانی سابق را ندارد و شیوع کرونا این مهر را از ما گرفته است.
سهراب باقری با گرامیداشت هفته دفاع مقدس و تقارن آن با سال تحصیلی، دفاع مقدس را یادگاری برای امروز دانست و گفت: اگر فداکاری و ایثارگری رزمندگان اسلام نبود امروز سرنوشت کشور مانند کشورهایی مثل افغانستان و ... می شد و امنیت امروز مرهون فداکاری آن عزیزان می باشد.

aghaz tahsili dashtestan 1
وی بیان داشت: در حال حاضر جوانان گنجینه عظیمی برای کشور هستند که راه شهیدان و پیشکسوتان دوران دفاع مقدس را ادامه داده واز کیان خود دفاع خواهند کرد.
مدیر آموزش و پرورش شهرستان دشتستان کودکان و نوجوانان را سرمایه اصلی کشور عنوان کرد و گفت: مردان و زنان آینده هر جامعه کودکان و نوجوانان آن هستند و سرنوشت کشور در دست آنها است.
باقری بزرگترین سرمایه هر کشوری را نیروی انسانی عنوان کرد و گفت: اگر این سرمایه درست پرورش و آموزش داده شود می تواند سرمایه های دیگر را ایجاد کند و در بخش‌های دیگر هم امید آفرین و تاثیر گذار باشند و در زمینه های علمی، فرهنگی، اقتصادی موجب موفقیت و سربلندی آینده کشور شوند.

aghaz tahsili dashtestan 1
وی آموزش نیروی انسانی را زیربنای توسعه متوازن دانست و افزود: قطعاً قطار توسعه از میان مدرسه و کلاس های درس می گذرد و باید زمینه آموزش همگانی را فراهم نمود تا فرزندان ما به سهم واقعی خود از آموزش دست یابند.
مدیر آموزش و پرورش شهرستتان دشتستان ادامه داد: گرچه تلاش معلمان باعث شد که اکثریت دانش آموزان به سهم واقعی خود از آموزش برسند ولی بعضی از مشکلات مانند نبود زیرساخت های اینترنتی در روستاها و نداشتن گوشی و ... باعث شد دانش آموزان در بعصی از نقاط شهرستان به سهم واقعی خود نرسند.
باقری خاطرنشان کرد: عقیده و نظر مسئولین آموزش و پرورش بر حضوری نمودن مدارس می باشد و این امر به تدریج و از مدارس کم جمعیت و با رعایت دستورالعمل های بهداشتی انجام می گردد.

aghaz tahsili dashtestan 1
وی سلامت دانش آموزان را خط قرمز آموزش و پرورش دانست و گفت: علیرغم مزایایی که فضای مجازی دارد اما مضرات زیادی هم دارد که یکی از آنها عدم تربیت اجتماعی دانش آموزان می باشد زیرا آموزش فقط شامل مسائل علمی نیست و اجتماعی بودن و زندگی کردن را نیز در بر می گیرد.
به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان دشتستان؛ مدیر آموزش و پرورش شهرستان همراهی اولیا در مسائل آموزشی را مهم عنوان کرد و گفت: در کنار مدرسه و معلمان، دانش‌آموزان و اولیاء به عنوان یاریگران دستگاه تعلیم و تربیت می‌تواند تسهیل کننده وضعیت تحصیل فرزندان خود باشند و در شرایط کنونی که امکان حضور فیزیکی دانش‌آموزان و معلمان در فضای کلاس و مدرسه کم می باشد ، بستر ساز تحقق فرآیند آموزش مجازی در خانه باشند.

aghaz tahsili dashtestan 1aghaz tahsili dashtestan 1aghaz tahsili dashtestan 1aghaz tahsili dashtestan 1aghaz tahsili dashtestan 1aghaz tahsili dashtestan 1aghaz tahsili dashtestan 1aghaz tahsili dashtestan 1aghaz tahsili dashtestan 1aghaz tahsili dashtestan 1aghaz tahsili dashtestan 1aghaz tahsili dashtestan 1

/

نوشتن دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری دیار جنوب در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

استان بوشهر

Template Design:Dima Group