چهارشنبه 28 مهر 1400 | Wednesday 20 October 2021

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان تنگستان گفت: در بخش مبارزه با بیماری‌های دامی؛ مرحله نخست طرح ریشه کنی طاعون نشخوار کنندگان کوچک با موفقیت در این شهرستان اجرایی شد.

به گزارش دیارجنوب، دکتر امین کریمی روز جمعه در نشست با فرماندار تنگستان افزود: در این طرح تعداد ۳۷ هزار و ۱۶۸ راس گوسفند و بز در این شهرستان علیه بیماری طاعون نشخوار کنندگان کوچک واکسینه شدند.
وی اضافه کرد: همچنین در راستای مبارزه با بیماری بروسلوز نیز واکسیناسیون ۶ هزار و ۵۸۳ راس بره و بزغاله و ۲۱۴ راس گاو و گوساله انجام شد.
رئیس اداره دامپزشکی شهرستان تنگستان بیان کرد: در بخش آبزیان نیز با اجرای دقیق دستوالعمل ملی بیماری لکه سفید در مراکز تکثیر و سایت‌های پرورش میگوی دلوار از شیوع این بیماری مضر پیشگیری شده است.
کریمی ادامه داد: در زمان حاضر ۱۵ واحد مرکز تکثیر میگو باتولید یک میلیارد و ۳۹۴ میلیون قطعه لارو در شهرستان تنگستان فعال و این شهرستان بعنوان قطب تولید لارو میگو در کشور معرفی شده است.

rishekani bimari
وی اظهار داشت: در سایت پرورش میگوی دلوار این شهرستان تنگستان بیش از ۱۴۸ میلیون قطعه لارو میگو برای فصل پرورش ۱۴۰۰ ذخیره سازی شده است.
کریمی تصریح کرد: در راستای منویات رهبر معظم انقلاب در خصوص تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها تعداد یک میلیون و ۲۲۰ هزار قطعه بچه ماهی از سوی یک شرکت پرورش ماهی متعلق به بخش خصوصی تحت نظارت این شبکه از کشور استرالیا وارد شده که بعد از رسیدن به سایز تجاری در اختیار پرورش دهندگان سراسر کشور قرار گیرد.
وی افزود: این شرکت تنها مرکز پرورش ماهی با سیستم گردش آب مدار بسته در ایران و خاور میانه است.
کریمی در خصوص فعالیت‌های نظارت بهداشتی در سطح شهرستان نیز گفت: از اول سال تاکنون تعداد ۲ هزار و ۷۱۹ فقره بازدید از مراکز عرضه مواد خام دامی، سردخانه‌ها، شرکت‌های فرآوری و اسکله های صیادی شهرستان انجام شد که در این راستا ۱۱۵ مورد نقص بهداشتی شناسایی و اصلاح شد.
وی یادآور شد: همچنین مقدار یک هزار و ۵۹۲ کیلوگرم فراورده‌های خام دامی ضبط ، ۶۰۸ کیلوگرم به دلیل شرایط بهداشتی نامناسب معدوم سازی و ۱۱ مورد هم به دلیل تخلف بهداشتی به مراجع قضایی ارجاع شده است.
فرماندار تنگستان نیز در این نشست خواستار اطلاع رسانی بیشتر در خصوص فعالیت‌های دامپزشکی در سطح شهرستان برای مردم و مسئولان ذیربط و ارتقا بیشتر سطح بهداشت مراکز عرضه با آموزش بیشتر متصدیان و انجام وظایف حاکمیتی مجموعه دامپزشکی شد./ ایرنا

نوشتن دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری دیار جنوب در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

استان بوشهر

Template Design:Dima Group