دوشنبه 5 مهر 1400 | Monday 27 September 2021

رئیس شورای شهر برازجان با اشاره به بودجه 152 میلیاردی در سال جاری گفت: تا پایان شهریور ماه 20 پروژه را فعال می کنیم.

ندا قاسمیان پور-به گزارش دیارجنوب، ارسطو قائدی روز دوشنبه ۲۲ شهریور ماه در نشست با اصحاب رسانه اظهار داشت: از آغاز کار شورای جدید تاکنون ۹ جلسه برگزار شده که ۴۲ مصوبه درخصوص موضوعات مختلفی شامل فرهنگی، خدمات شهری، شهرسازی و .... داشتیم.
وی به پیک پنجم کرونا و احساس مسئولیت شورا در قبال سلامت مردم اشاره کرد و افزود: شورای شهر برازجان در این راستا ۲۵۱ میلیون تومان برای خرید تجهیزات پزشکی به بیمارستان شهید صادق گنجی کمک کرد.
سخنگوی شورای شهر برازجان به ۵ مصوبه در جلسه دوم شورا اشاره کرد و گفت: مصوبه اجاره ۴ کامیون برای شهرداری درخصوص انجام امورات عمرانی شهر ، نقشه برداری، طرح جامع و تصویب اساسنامه سازمان پسماند از جمله این مصوبات است.

neshast shora borazjan 1
وی تشکیل کانون بازنشستگان شهرداری را اتفاقی خوب دانست و افزود: در راستای تکریم از بازنشستگان شهرداری، کلیات طرح این کانون تصویب شد.
رئیس شورای شهر برازجان با اشاره به مسائل حقوقی شهرداری تصریح کرد: شهرداری باید نسبت به زمین ها پیگیری لازم را داشته و گزارشات سند گرفتن املاک را ارائه دهد.
قائدی از تصویب افتتاح حساب ویژه حذف پارکینگ خبر داد و گفت: طبق نامه ارسالی به شهرداری، نباید مبالغ حذف پارکینگ وارد درآمد حقوقی شهرداری شود و باید حسابی متمرکز داشته تا بتوانیم مسائل ترافیکی را حل کنیم.
وی مسائل ترافیکی و پارکینگ را از معضلات شهر برازجان عنوان کرد و افزود: برای حل مسائل ترافیکی باید پارکینگ ویژه داشته باشیم و در بودجه امسال مبلغ ۲ میلیارد به این طرح اختصاص یافته که باید در هسته مرکزی شهر یا خیابان چمران زمین خریداری شود.
رئیس شورای شهر برازجان درخصوص انتخاب شهردار برازجان عنوان کرد: با جلسات کارشناسی شده، ارائه برنامه ها از سوی کاندیداها، بررسی عملکردهای حال و گذشته کاندیداها و نوع ارتباط آنها در سطح استان و کشور، شهردار برازجان با ۶ رای قاطع اعضای شورای شهر انتخاب شد.

neshast shora borazjan 1
قائدی با بیان اینکه به دنبال درآمدی پایدار برای شهرداری هستیم، افزود: درآمد شهرداری روزانه بیش از ۱۰ میلیون نیست و این در حالی است که باید ماهانه ۶ میلیارد تومان به نیروها و کارمندان خود پرداخت کند.
رئیس شورای شهر برازجان تصریح کرد: اعضای شورای جدید با وجود چالش ها، تعامل و همکاری خوبی دارند و مشکلات خود را با گفتگو حل می کنند.
وی ساماندهی ورودی های برازجان را از مسائل مورد توجه شورای شهرعنوان کرد و گفت: تعریض پل ورودی از سمت اهرم نیز انجام خواهد شد و ورودی زیبایی را برای شهرطراحی می کنیم.
قائدی، احداث پارک بانوان را از جمله مطالبات مردمی دانست و بیان کرد: اعتبار این پارک نیز در بودجه سال ۱۴۰۰ در نظر گرفته شده و همچنین طراحی پارک کودک نیز در دستور کار قرار گرفته است.
وی درخصوص جذب ۱۷۰ کارگر کارتی شهرداری بیان داشت: محدودیت هایی برای جذب این نیروها وجود دارد که با رایزنی ها و جلسات متعدد پیگیر حل این مشکل هستیم.
رئیس شورای شهر برازجان از فعال شدن ۲۰ پروژه تا پایان شهریور خبر داد و گفت: کل بودجه ۱۵۲ میلیارد است که 45 درصد این بودجه با اعتبار 69 میلیارد تومان جاری و 55 درصد با اعتبار 83 میلیارد تومان عمرانی است.
وی خاطرنشان کرد: آسفالت کوچه ها و معابر، لایروبی دره ها، بهسازی وسط میدان شهرداری تا استادیوم، پیاده رو سازی سلامت2، خرید پارکینگ و ... از جمله اقداماتی است که توسط شورا پیگیری و انجام خواهد شد.

neshast shora borazjan 1neshast shora borazjan 1neshast shora borazjan 1neshast shora borazjan 1neshast shora borazjan 8neshast shora borazjan 1neshast shora borazjan 10neshast shora borazjan 10neshast shora borazjan 8

نوشتن دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری دیار جنوب در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

استان بوشهر

Template Design:Dima Group