دوشنبه 5 فروردين 1398 | Monday 25 March 2019

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون 2هزار و 944 تن مواد پروتئینی شامل گوشت و مرغ در این استان توزیع شده است.

به گزارش ایرنا، محمد تقی منوچهری روز پنجشنبه درنشست ستاد تنظیم بازار استان بوشهر افزود: مواد پروتئینی توزیعی شامل 2 هزار 138 تن مرغ منجمد و گرم، 806 تن گوشت گوساله و گوسفندی منجمد و گرم است.
وی بیان کرد: همچنین تاکنون هفت هزار و 420 تن ذرت، سه هزار و 602 تن سویا و 855 تن جو بین دامداران و مرغ‌داری‌های استان بوشهر توزیع شده است.
منوچهری گفت: در زمان حاضر موجودی استان بوشهر در انبارها 343تن مرغ منجمد، 360 تن گوشت قرمز، 2هزار و 800 تن ذرت، 2هزار و 200 تن سویا و یکهزار تن جو است.
وی اضافه کرد: سرانه مصرف گوشت مرغ در استان بوشهر برای هر نفر روزانه 72 گرم و گوشت قرمز 30 گرم است که براین اساس ماهانه 2.2 کیلوگرم گوشت مرغ و 900 گرم گوشت قرمز تعیین شده است.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر، مصرف سالانه گوشت مرغ در استان بوشهر را 30 هزار تن و گوشت قرمز را 12هزار و 650 تن عنوان کرد و گفت: در بهمن ماه 2میلیون و 235هزار قطعه جوجه ریزی در استان انجام و معادل چهار هزار تن گوشت مرغ انجام شده است.
منوچهری اضافه کرد: در زمان حاضر هشت هزار تن از نیازگوشت قرمز استان بوشهر از در داخل این استان و چهار هزار و 650 تن از دیگر استان‌ها باید تامین شود.
وی یادآور شد: از میزان نیازی که باید از خارج از استان تامین شود تنها 650 تن گوشت قرمز وارد شده که متناسب با نیاز استان نیست.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: صادرات محصول گوجه فرنگی تا 30 بهمن ادامه دارد و پس از آن متوقف می شود که تاکنون 107 هزار تن محصول از این استان صادر شده است.
وی در باره آخرین وضعیت استان بوشهر در بحث هجوم آفت ملخ صحرایی گفت: با همکاری همه دستگاه های اجرایی استان پایش و ردیابی آفت انجام و همه چیز تحت کنترل است و سمپاشی هوایی منطقه خوشاب، گندم ریز، عیسوند و آبطویل به صورت هوایی صورت می گیرد و سایر مناطق استان در صورت نیاز سمپاشی زمینی به صورت لکه ای و کانون کوبی انجام می شود.

نوشتن دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری دیار جنوب در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

استان بوشهر

Template Design:Dima Group