دوشنبه 5 مهر 1400 | Monday 27 September 2021

یک متخصص بیماریهای عفونی بسیاری مطالب فضای مجازی در خصوص درصد و میزان کشندگی سویه جدید "لامبدا" را غیرحقیقی دانست و گفت: در خصوص این سویه جدید تا حدی اغراق صورت گرفته است.

به گزارش دیارجنوب، دکتر سیاوش وزیری با اشاره به شناسایی سویه جدید کرونا در برخی کشورهای جهان گفت: سویه "لامبدا" سویه به نسبت قوی تری نسبت به سویه "دلتا" است، اما در برخی موارد در خصوص آن اغراق صورت گرفته است.
وی افزود: این سویه جدید به نسبت دلتا دو برابر عفونت زایی بیشتری داشته و در نتیجه بدن را بیشتر درگیر می کند.
این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه خاطرنشان کرد: قدرت سرایت این سویه جدید هم نسبت به دلتا تا حدی افزایش یافته است.

corona delta
وی افزود: همچنین این سویه جدید قابلیت چسبندگی بیشتری به سلول ها داشته و تا حدی ایمنی گریز است.
این متخصص بیماری های عفونی در خصوص شایعه کشندگی 85 درصدی این ویروس گفت: این اعداد و ارقام شایعه ای بیش نیست و طبق مشاهدات و آمارهای ارائه شده در جهان در حال حاضر سویه جدید "لامبدا" یک یا دو درصد کشندگی بیشتری نسبت به "دلتا" دارد.
وی درخصوص تاثیر واکسن های کرونا در مقابله با این سویه جدید نیز گفت: افرادی که هر دو دوز واکسن را دریافت کرده اند حدود 60 تا 70 درصد در مقابل "لامبدا" ایمنی دارند.
وزیری گفت: البته این ایمنی به معنی عدم ابتلا نیست و واکسن تنها از ابتلا به فرم های شدید و مرگ آور بیماری جلوگیری می کند./ ایسنا

نوشتن دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری دیار جنوب در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

استان بوشهر

Template Design:Dima Group