جمعه 28 مرداد 1401 | Friday 19 August 2022

سرپرست بیمارستان شهید صادق گنجی برازجان با اشاره به کمبود تخت های بیمارستانی و تکمیل شدن ظرفیت بیمارستان، گفت: طی هفته گذشته ۱۵ نفر از همشهریان بر اثر این ویروس جان خود را از دست دادند که بمنظور رسیدگی بیشتر ۶ نفر پزشک و ۱۲ نفر به کادر پرستاری اضافه شد.

به گزارش دیارجنوب، شهرام جلال پور از افزایش بی‌سابقه بستری بیماران کرونایی در پیک پنجم کرونا خبر داد و افزود: جهش ویروس کرونا در پیک پنجم به شکلی خطرناک‌تر و مسری‌تر شده و علاوه بر افراد میان‌سال و مسن، کودکان و اطفال را نیز درگیر کرده است.
وی با بیان اینکه بیمارستان شهید گنجی برازجان با پذیرش بیشتر از ظرفیت واقعی خود روبرو است، افزود: در حال حاظر این بیمارستان تعداد ۱۸۰ بیمار بستری کرونایی و ۶۵ بیمار موقت را پوشش داده و روزانه پذیرش بیماران روند صعودی دارد.
جلال پور به کمبود تخت بیمارستان در پیک پنجم کرونا اشاره کرد و افزود: با توجه به اینکه بیمارستان ۱۲۰ تخت برای بیماران کرونایی در نظر گرفته بود ولی متأسفانه در این پیک ما با کمبود تعداد تخت مواجهه شدیم.
وی ادامه داد: بخش اورژانس بیمارستان با دارا بودن ۱۶ تخت برای ارائه خدمت به ۱۶ بیمار طراحی‌شده ولی متأسفانه با توجه به ازدحام بیماران کرونایی بعضاً ۸۵ تا ۹۰ بیمار نیز روزانه بستری کرده‌ایم و تمام تلاش بیمارستان بر این است که تمام مراجعین را به طریقی پذیرش نماید.

bimarestan coronaei
وی عنوان کرد: علی‌رغم تلاش شبانه‌روزی کادر درمان در ارائه خدمات درمانی به بیماران، ما با کمبود نیروی انسانی جهت رسیدگی به بیماران کرونایی مواجهه بودیم به همین جهت تعداد ۶ نفر پزشک و ۱۲ نفر به کادر پرستاری اضافه کرده‌ایم.
جلال پور تصریح کرد: یک بخش جدید با ظرفیت ۱۵ تخت برای پذیرش بیماران کرونایی تجهیز و راه‌اندازی شد که بلافاصله ظرفیت آن تکمیل گردید.
سرپرست بیمارستان شهید صادق گنجی برازجان خاطرنشان کرد: درحال حاظر ظرفیت بخش آی.سی.یو کرونا با ۱۰ تخت کاملاً پر است و متأسفانه از شنبه هفته گذشته تا به امروز، ۱۵ نفر از هم‌وطنانمان را بر اثر بیماری کرونا از دست دادیم.
وی با اشاره به انجام واکسیناسیون عمومی در سطح جامعه و ضمن تشکر و قدردانی از تلاش‌های نیروهای واکسیناسیون افزود: امید می‌رود با انجام واکسیناسیون طبق جدول تنظیمی وزارتخانه شاهد کاهش موارد ابتلا در سطح جامعه و به‌تبع کاهش بار مراجعین به بیمارستان باشیم که خود باعث کاهش آمار فوتی‌ها و تلفات انسانی خواهد شد.
جلال پور یاد آور شد: در این پیک علی‌رغم درگیری تعداد بیشتر مردم به علت انجام واکسیناسیون گروه‌های سنی پرخطر و افراد بالای ۶۰ سال تعداد فوتی‌های کمتری داشته‌ایم که خبری امیدوارکننده است و باید همه افراد جامعه هر چه سریع‌تر برای انجام واکسیناسیون خود طبق جدول تنظیمی گروه‌های سنی اقدام نمایند.
سرپرست بیمارستان شهید گنجی برازجان خاطرنشان کرد: مردم عزیز تا انجام کامل واکسیناسیون عمومی جامعه همواره پروتکل‌های بهداشتی (ماسک و فاصله‌گذاری اجتماعی) را رعایت کنند تا بتوانیم با کمترین تلفات جانی از پیک پنجم کرونا بگذریم./ وبدا

نوشتن دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری دیار جنوب در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

استان بوشهر

Template Design:Dima Group