شنبه 28 فروردين 1400 | Saturday 17 April 2021

مدیرکل دفتر شهری استانداری بوشهر گفت: از سال ۹۲ تا دهه فجر ۹۹ یک‌هزار و ۶۰۲ پروژه عمرانی با اعتبار ۱۳۵ میلیارد تومان در سطح شهرهای این استان اجرایی و افتتاح شده است.

به گزارش دیارجنوب به نقل از روابط عمومی استانداری بوشهر، حمید بردستانی روز جمعه اعلام کرد: در دهه فجر امسال نیز ۲۴۵پروژه با اعتبار ۲۷۹ میلیارد تومان درسطح شهرهای استان اجرا و به بهره برداری رسیده است.
وی بیان کرد: بودجه کل شهرداری های استان درسال جاری یکهزار و ۳۹۴ میلیارد تومان است که نسبت به سال قبل رشد ۵۸ درصدی داشته است.
بردستانی ادامه داد: تا پایان دیماه حدود ۸۰ درصد بودجه شهرداری‌ها تحقق پیدا کرده و تحقق این مهم نشان می‌دهد بودجه واقعی و براساس برنامه بسته شده که انتظار می‌رود این روند برای سال‌های آینده نیز محقق شود.
وی گفت: طبق ماده ۳۸ قانون مالیات بر ارزش افزوده به تناسب جمعیت اعتبارات ارزش افزوده درسطح شهرها و روستاها توزیع می‌شود.
بردستانی ادامه داد: در این شاخص رقمی که ازسال ۹۳ تا پایان دیماه ۹۹ به شهرداری‌های استان واریز شده ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان بوده است.
وی اضافه کرد: دردوره پنجم شوراها سه شهرداری چاه مبارک، بیدخون و بهارستان به شهرداری‌های استان افزوده شد و درحال حاضر نیز یکی دو نقطه شرایط شهر شدن دارند که فرآیند آن در دفترسیاسی و تقسیمات کشوری درحال طی شدن است ولی تحقق آن زمان مشخصی ندارد.

bardestani ostandari
بردستانی در ارتباط با راه‌های درآمدزا کردن شهرداری‌های استان بوشهر نیز اظهار داشت: ۴۱ فرصت سرمایه‌گذاری درسطح شهرها احصا شده و همچنین ۲۰ طرح سرمایه‌گذاری مشارکتی توسط شهرداری‌ها با اعتباری بیش از۲۰۰ هزار میلیارد تومان اجرا شده است.
وی گفت: در حال حاضر نیز ۹۷ میلیارد تومان وام تصویب شده که ۵۲ میلیارد آن تاکنون به شهرداری‌ها پرداخت شده و مابقی هم متناسب با پیشرفت فیزیکی طرح‌ها پرداخت می‌شود.
بردستانی در ارتباط با توزیع ماشین آلات بین شهرداری‌ها نیز اطهار کرد: توزیع دستگاه‌های مورد نیاز شهرداری براساس نیازسنجی و پایش سطح‌ شهرها انجام می‌گیرد.
وی یادآورشد: از سال ۹۳ تاکنون نیز ۱۲۰ دستگاه ماشین آلات خدماتی و عمرانی به شهرداری‌های استان واگذار شده است.
بردستانی در ارتباط با برنامه‌های آموزشی نیز گفت: در چند سال اخیر ۹۸ هزار و ۹۰۰ نفر ساعت دوره آموزشی ویژه شهرداری‌ها برگزار شده است.
وی افزود: در سال جاری نیز ۱۳ دوره آموزشی به میزان هفت‌هزار و ۲۸۰ نفر ساعت برای کارکنان شهرداری‌های استان بوشهر برگزار شده است.
استان بوشهر ۴۰ شهر دارد و ۷۱ درصد جمعیت استان به تعداد ۸۰۰ هزار نفر در این شهرها سکونت دارند.

نوشتن دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری دیار جنوب در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

استان بوشهر

Template Design:Dima Group