شنبه 16 اسفند 1399 | Saturday 6 March 2021

رییس مجلس شورای اسلامی گفت: قرار است طرح شفافیت آرای نمایندگان در دستور کار هفته جاری مجلس شورای اسلامی قرار گیرد.

به گزارش دیارجنوب، حجت الاسلام جواد نیک بین در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی طی تذکر شفاهی اظهار داشت: به دلیل آنکه طرح شفافیت آرای نمایندگان در مجلس رأی نیاورد، علیه مجلس و رییس مجلس شورای اسلامی هجمه هایی انجام شد.
وی بیان کرد: این در حالی است که رییس مجلس شورای اسلامی در دفاع از شفافیت آرای نمایندگان مطالبی را مطرح کرده است. متأسفانه برخی از نمایندگان در رأی گیری ها شرکت نمی کنند و از صبح هم چندین بار شاهد این ماجرا بودیم.
نماینده مردم کاشمر در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه موضوع شفافیت باید مجدداً در دستور کار مجلس قرار گیرد، گفت: مقصود از شفافیت صرفا در امر قانونگذاری نیست بلکه در اجرا هم باید شفافیت وجود داشته باشد.

ghalibaf
نیک بین تصریح کرد: ۸ میلیارد ارز ۴۲۰۰ تومانی داده شد که با لایحه بودجه میزان آن به ۱۶۰ هزار میلیارد تومان می رسد و باید مشخص شود که این ارز دولتی دست چه کسانی است.
وی افزود: برای حفظ انتظام در مجلس باید رأی به طرح شفافیت کاملا شفاف باشد و فرق خادم و خائن کاملاً مشخص شود. بر این اساس لازم است طرح شفافیت آرای مایندگان روز سه شنبه در دستور کار نمایندگان قرار گیرد.
محمدباقر قالیباف در پاسخ به این تذکر گفت: بحث شفافیت آرای نمایندگان مورد توجه مجلس است اما این طرح نیاز به دو سوم آرای نمایندگان داشت و در زمان رسیدگی فقط سه رأی کم آورد.
قالیباف تصریح کرد: براساس ماده ۱۳۰ آئین نامه داخلی مجلس اگر بیش از ۵۰ امضاء جمع آوری شود، می توان این طرح را مجدداً در دستور کار قرار داد. بر این اساس طرح شفافیت آرای نمایندگان در دستور کار هفته جاری مجلس قرار می گیرد.
رییس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: نمایندگان مجلس لازم است در تمام رأی گیری های صحن علنی مجلس مشارکت داشته باشند./ اقتصادآنلاین

نوشتن دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری دیار جنوب در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

استان بوشهر

Template Design:Dima Group