جمعه 15 اسفند 1399 | Friday 5 March 2021

سیزدهمین مدرسه حقوق کودک در استان بوشهر با پیام وزیر آموزش و پرورش به صورت ویدئو کنفرانس و با حضور معاون وزیر دادگستری، استاندار و مسئولان دستگاه‌های اجرایی آغاز به کار کرد.

به گزارش دیارجنوب، استاندار بوشهر ظهر امروز در آغاز به کار سیزدهمین مدرسه پاییزه حقوق کودک استان بوشهر با اشاره به جایگاه و نقش دوران کودکی در شکل‌گیری شخصیت انسان اظهار داشت: بر اساس آموزه‌های دینی و دیدگاه صاحب‌نظرات روان‌شناسی، حساس‌ترین دوران تشکیل شخصیت انسان، دوران کودکی است.
عبدالکریم گراوند با بیان اینکه توجه به دوران کودکی به عنوان مهم‌ترین مقطع زندگی انسان است گفت: این مهم سبب می‌شود در آینده افراد مفید و سالمی را تحویل جامعه دهند.
استاندار بوشهر، آسیب پذیری دوران کودکی را مورد اشاره قرار داد و خاطر نشان کرد: برای جلوگیری از بروز آسیب‌ها و ناهنجاری‌های دوران کودکی و جلوگیری از تعرض به ابعاد شخصیتی کودک، چتر قانونی برای آنان مورد توجه قرار گرفته است.
گراوند با تاکید بر توجه به تربیت و آموزش کودکان در جامعه افزود: با توجه به تاثیرپذیری دوران کودکی جای خوشحالی است که در جمهوری اسلامی با برپایی نشست‌ها زمینه پرورش کودکان سالم برای تحویل به جامعه فراهم شده است.

jalase hoghoogh koodak
وی حمایت ویژه از کودکان در سطوح مختلف را مورد اشاره قرار داد و تاکید کرد: در سایه قوانین موجود، نیازمند اقدامات تربیتی عمیق برای حمایت از کودکان هستیم و باید اصول صحیح تربیت را به فرزندان انتقال دهیم.
استاندار بوشهر با اشاره به اینکه از همه ابزارها برای روشنگری و تاثیرگذاری دوران کودکی استفاده کنیم، خاطرنشان کرد: از فضای مجازی و تاثیر آن به کودکان نباید غفلت کنیم، مخصوصا با این بیماری کرونا، استفاده از فضای مجازی برای آموزش بیشتر هم شده است.
گراوند، هدف تمام قوانین تدوین شده در عرصه جهانی را در راستای حمایت و حفاظت از شخصیت کودک دانست و بیان کرد: باید با توجه به مبانی دینی و قوانین بین‌المللی، همواره برای حفظ شخصیت کودک کوشا باشیم.
در آغاز بکار سیزدهمین مدرسه حقوق کودک در استان بوشهر ضمن ارتباط تصویری با وزیر آموزش و پرورش به صورت ویدئو کنفرانس، معاون وزیر دادگستری در خصوص اهمیت حمایت از کودک و رعایت حقوق آنان در تمامی سطوح جامعه نکاتی بیان کردند./ تسنیم

نوشتن دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری دیار جنوب در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

استان بوشهر

Template Design:Dima Group