سه شنبه 12 اسفند 1399 | Tuesday 2 March 2021

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای بوشهر با بیان اینکه سد خاییز با حجم مخزن ۱۶ میلیون مترمکعب دارای ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی است گفت: این سد که تا پایان امسال به مرحله آبگیری کامل خواهد رسید ۶۰ میلیارد تومان برای ساخت آن تخصیص یافت.

به گزارش دیارجنوب علی محمدی ظهر امروز در نشست بررسی روند اجرای طرح‌های سدسازی در استان بوشهر اظهار داشت: اکنون 5 سد دالکی، اخند، باغان، خاییز، دشت‌پلنگ و چند سد کوچک هم در نقاط مختلف استان بوشهر در حال اجرا است.
وی، با تاکید بر توجه به ساخت سد در راستای تامین آب ظرفیت‌های کشاورزی، صنعتی، شرب، محیط زیست گفت: سد خاییز در تنگستان برای تامین آب اراضی کشاورزی است که روند اجرایی مطلوبی دارد.
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای بوشهر، شهرستان‌های دشتی و تنگستان را قطب مهم کشاورزی استان بوشهر دانست و بیان کرد: تامین آب پایدار این 2 شهرستان از سنوات قبل در دستور کار شرکت آب منطقه‌ای بوشهر قرار گرفته است.
محمدی از پیشرفت 70 درصدی سد خاییز در تنگستان خبر داد و و با اشاره به اینکه 60 میلیارد تومان برای احداث سد خاییز تخصیص یافته است تصریح کرد: سد خاییز با حجم مخزن 16 میلیون مترمکعب، برای تامین حقابه بخشی از نخیلات شبکه آبیاری اهرم دارای 70 درصد پیشرفت فیزیکی است و تا پایان امسال به مرحله آبگیری کامل خواهد رسید.

sad khaeez
وی با بیان اینکه تمامی مطالعات مورد نیاز فنی سد باهوش تنگستان به اتمام رسیده است گفت: با آغاز عملیات اجرایی سد باهوش، حلقه آبیاری نخیلات پایین دست تکمیل می‌شود.
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای بوشهر خاطرنشان کرد: فاز نخست طرح ساماندهی کانال‌های آبیاری اهرم به منظور لوله گذاری، افزایش راندمان و کاهش مخاطرات شهری در حال انجام است و آخرین مراحل اجرایی خود را پشت سر می‌گذارد.
محمدی با اشاره به طرح‌های بزرگ توسعه منابع آب در شهرستان دشتی گفت: سد دشت پلنگ با حجم مخزن 150 میلیون مترمکعب در شهرستان دشتی در حال ساخت است و با فعال شدن فاینانس خارجی آن، شاهد جهشی در روند اجرای آن خواهیم بود.
وی ، از تکمیل و افتتاح سد قیزقلعه خبر داد و بیان کرد: این سد برای کنترل سیلاب‌های این منطقه و تغذیه منابع آب زیرزمینی تکمیل و در سال گذشته به بهره‌برداری رسید.
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای بوشهر با اشاره به ساخت سد باغان در دشتی اظهار کرد: بر اساس برنامه‌ریزی تخصیص مصارف آب سد باغان، بخشی از حقابه‌های کشاورزی در پایین دست این سد در شهرستان دشتی نیز از طریق سد باغان تامین خواهد شد.
محمدی، افزایش 2 برابری ظرفیت سد سنا و ارتقاء آن به 1.2 میلیون مترمکعب و تکمیل مطالعات احداث سد کاردنه را از اقدامات دانست./ تسنیم

نوشتن دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری دیار جنوب در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

استان بوشهر

Template Design:Dima Group