جمعه 15 اسفند 1399 | Friday 5 March 2021

مدیرعامل شرکت بهره برداری از شبکه های آبیاری و زهکشی استان بوشهر در حاشیه بازدید از کانال های آبیاری شبکه شبانکاره از تسطیح و خاکریزی جاده سرویس سد انحرافی شبانکاره به طول 3 کیلومتر خبر داد.

به گزارش دیارجنوب، روح اله محمدی با اعلام این خبر اظهار داشت: جاده سرویس اطراف سد شبانکاره دراثر سیلاب نیمه دوم آذرماه تخریب گردیدکه رفع این موضوع جهت دسترسی به تاسیسات آبیاری بسیارضروری به نظر می رسید.
وی بیان داشت: بارندگی های اخیر موجب وقوع سیلاب در شبکه شبانکاره و انباشته شدن کانال های آبیاری از رسوبات حاصل از سیلاب گردید و در پی آن خساراتی نیز به تاسیسات آبیاری شبانکاره وارد کرد.

mohammadi abyari boushehr
محمدی در ادامه اضافه کرد: با توجه به شدت سیلاب و تخریب بخشی از سامانه انتقال آب و همچنین انباشت رسوبات و گل ولای در کف کانال‌های آبیاری، با اجاره یک دستگاه بیل مکانیکی لایروبی و پاکسازی کانال اصلی آب پخش انجام شد.
مدیرعامل شرکت بهره برداری از شبکه های آبیاری و زهکشی استان بوشهر عنوان کرد: پس از انجام لایروبی کانال ها و تسطیح جاده سرویس سامانه انتقال شبکه شبانکاره خاکبرداری و تسطیح جاده سرویس سد انحرافی به طول 3 کیلومتر در دست اقدام قرار گرفت که هم اکنون به پایان رسیده است.
وی خاطر نشان کرد: تغذیه آب شبکه شبانکاره از رودخانه شاپور، محل آب مخزن سد شهید رئیسعلی دلواری و بند انحرافی شبانکاره است که سامانه انتقال این شبکه 24 کیلومتر و کانال اصلی آن 19 کیلومتر می‌باشد.

نوشتن دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری دیار جنوب در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

استان بوشهر

Template Design:Dima Group