چهارشنبه 8 بهمن 1399 | Wednesday 27 January 2021

سازمان هواشناسی ضمن هشدار نسبت به آلودگی هوا در تهران و هفت کلانشهر دیگر و توصیه به سالمندان، کودکان و بیماران قلبی و ریوی نسبت به خودداری از تردد در فضای باز، از وزش باد شدید در سه استان جنوبی خبر داد و نسبت به ضرورت پرهیز از سفر دریایی با شناور‌های سبک تاکید کرد.

به گزارش دیارجنوب، سازمان هواشناسی ضمن هشدار نسبت به آلودگی هوا در تهران و هفت کلانشهر دیگر و توصیه به سالمندان، کودکان و بیماران قلبی و ریوی نسبت به خودداری از تردد در فضای باز،‌ از وزش باد شدید در سه استان جنوبی خبر داد و نسبت به ضرورت پرهیز از سفر دریایی با شناورهای سبک تاکید کرد.
سازمان هواشناسی با صدور هشدار زرد رنگ آورده است: پایداری جو توام با سکون هوا فردا (۷ دی ماه)‌ در شهرهای اراک، اصفهان، تبریز، تهران، قزوین، قم و کرج، دوشنبه (۸ دی ماه) در شهرهای اراک، اصفهان، تبریز، تهران، قزوین، قم، کرج و مشهد، سه‌شنبه (۹ دی ماه)‌ در شهاری اراک، اصفهان ، تبریز، تهران، قزوین، قم، کرج و مشهد، چهارشنبه (۱۰ دی ماه) در شهرهای اراک، اصفهان، تبریز، تهران، قزوین، قم، کرج و مشهد و پنج‌شنبه (۱۱ دی ماه) در شهرهای اراک، اصفهان ، تبریز، تهران، قزوین، قم، کرج و مشهد موجب افزایش غلظت و انباشت آلاینده‌ها می شود.

aloodegi hava
بر اثر حاکمیت این شرایط جوی رشد شاخص کیفیت هوا در حد گروه‌های حساس پیش‌بینی می‌شود و در صورت عدم کاهش منابع آلاینده ثابت و متحرک، ایین شاخص به حد ناسالم برای تمام گروه‌ها تبدیل خواهد شد. در این شرایط سازمان هواشناسی نسبت به پرهیز از ترددهای غیر ضروری بویژه از سوی سالمندان، کودکان و افراد با سابقه بیماری و ریوی و عدم فعالیت فیزیکی و ورزشی در فضای باز توصیه می‌کند.
سازمان هواشناسی با صدور هشدار زردرنگ دیگری آورده است: فردا (۷ دی ماه) در نیمه جنوبی سیستان و بلوچستان، نوار شرقی کرمان و شرق هرمزگان و دوشنبه (۸ دی ماه) در جنوب سیستان و بلوچستان، نوار شرقی کرمان و نوار شرقی هرمزگان پیش‌بینی می‌شود. در این شرایط جوی احتمال آسیب رسیدن به سازه‌های موقت و پوشش گلخانه‌ها، سقوط اجسام از ارتفاع به‌ویژه در کارگاه‌های ساختمانی و افزایش ارتفاع موج در سواحل وجوددارد.
محکم کردن سازه‌های موقت، تابلوهای تبلیغاتی، احتیاط در عبور از کنار ساختمان‌های نیمه کاره، پرهیز از سفرهای دریایی با شناورهای سبک، لغو پرواز هواپیماهای سبک و گلایدر و انجام سایر اقدامات پیشگیرانه از توصیه‌های سازمان هواشناسی است.
هشدار زرد رنگ به معنای این است که پدیده‌ای جوی رخ خواهد داد که ممکن است در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد کند. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می‌شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده‌ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از سوی دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می‌گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

نوشتن دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری دیار جنوب در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

استان بوشهر

Template Design:Dima Group