شنبه 28 فروردين 1400 | Saturday 17 April 2021

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی بوشهرگفت: ۳ اختراع با عناوین جلیقه ارگونومیکی کاهنده فشار بر کمر در بلند کردن بار، آتل قابل تنظیم زانو با مکانیسم پیچ و مهره و آتل مدرج ارگونومیک آرنج توسط پژوهشگران و محققان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر به ثبت رسید.

به گزارش دیارجنوب، غلامرضا خمیسی پور روز سه شنبه در آیین معرفی و تجلیل از پژوهشگران برتر دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود: پارسال ۹ طرح در حوزه فناوری از پژوهشگران این دانشگاه دریافت شد، هفت طرح به تصویب رسید و یک طرح نیز در مرحله داوری قرار دارد.
وی افزود: کسب موافقت اصولی تاسیس کارخانه نوآوری سلامت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر و اخذ موافقت‌نامه جهت تخصیص و اعطا وجوه حمایتی، اعطای تسهیلات و عضویت در صندوق‌های پژوهش و فناوری، دریافت موافقت و اخذ مجوز جهت تاسیس مرکز فناوری‌های زیست پزشکی دریایی و پیگیری تاسیس مرکز رشد و نوآوری سلامت پردیس دانشگاه با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز ازجمله اقدامات مهم معاونت تحقیقات بوده است.
خمیسی پور اضافه کرد:تاکنون ۹ واحد فناور در مرکز رشد این دانشگاه مستقر هستند که محصولات خود را نیز تجاری‌سازی نموده‌اند.

ekhteraeh oloompezeshki
معاون دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اظهارداشت: رویکرد دانشگاه علوم پزشکی بوشهر رویکردی مسئله محور است که نتیجه این موضوع حل مشکلات و خودکفایی در تولید علم و دانش خواهد شد.
وی با گرامیداشت ۲۵ آذرماه روز پژوهش به فعالان این عرصه گفت: یکی از رسالت‌های خود را ایجاد و تقویت بستری مناسب برای تحقیقات و فناوری می‌دانیم.
خمیسی پور افزود: مهم‌ترین هدف دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از راه‌اندازی مرکز رشد، گسترش فرهنگ‌سازی در میان اعضای هیات علمی و دانشجویان برای ارائه کارهای فناورانه و طرح‌های نوین با محوریت و محصول محور بوده است.
خمیسی‌پور ادامه داد: حرکت به سمت دانشگاه کارآفرین و فناور نیز یکی دیگر از اهداف معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر است.
وی اظهارداشت: معاونت تحقیقات دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با توجه به شرایط شیوع کرونا، چندین وبینار آموزشی در سطح کشوری و بین‌المللی را در حوزه فناوری برگزار کرد.
در این آیین از پژوهشگران برتر این دانشگاه در بخش های مختلف تجلیل شد./ ایرنا

نوشتن دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری دیار جنوب در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

استان بوشهر

Template Design:Dima Group