شنبه 4 بهمن 1399 | Saturday 23 January 2021

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای بوشهر گفت: نسبت به میانگین مدت مشابه پارسال ۷ درصد بارندگی در این استان کاهش یافته است.

به گزارش دیارجنوب، علی محمدی مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای بوشهر بیان کرد: میانگین بارش استان بر اساس ایستگاه‌های وزارت نیرو و شرت آب منطقه‌ای از ابتدای سال آبی کنونی یعنی مهر تا کنون ۸۶.۵ میلیمتر بوده است.
وی با بیان اینکه با توجه به بارندگی اخیر نسبت به میانگین بلند مدت ۳۴ درصد بارش سالانه تحقق یافته است افزود: میانگین بارش سالانه ۲۵۶ میلی‌متر است.
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای بوشهر با تاکید بر اینکه نسبت به میانگین مدت مشابه پارسال ۷ درصد کاهش بارندگی در استان داشته‌ایم عنوان کرد: در سامانه بارشی اخیر از ۷ تا ۱۰ آذر به طور میانگین ۵۴ میلی‌متر باران در استان بارید.

sabte baresh baran
محمدی با بیا اینکه بارش بیش‌تر در شمال استان بوشهر و در گناوه و دیلم بود ادامه داد: بر اساس بارش‌ها از ابتدای سال آبی کنونی تا کنون رودخانه‌های استان ۲۳۵ میلیون مترمکعب آب‌گیری کرده‌اند که ۱۴۰ میلیون مترمکعب آن مربوط به بارش‌های اخیر بوده است.
وی با بیان اینکه در سامانه بارشی اخیر ۴۸ میلیون مترمکعب آب پشت سد رئیس‌علی دلواری ذخیره شد گفت: ۵۲ میلیون مترمکعب آب ناشی از بارندگی این سامانه نیز با توجه به وجود بندها، وارد شبکه آبیاری و کشاورزی شده است./ باشگاه خبرنگاران جوان

نوشتن دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری دیار جنوب در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

استان بوشهر

Template Design:Dima Group