جمعه 3 بهمن 1399 | Friday 22 January 2021

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر با اشاره به برداشت گوجه‌فرنگی خارج از فصل از مزارع استان بوشهر گفت: تا اردیبهشت سال آینده ۵۸۳هزار تن گوجه فرنگی از مزارع استان بوشهر برداشت می‌شود که تاکنون ۳۵ هزار تن آن وارد بازار شده است.

به گزارش دیارجنوب، محمدتقی منوچهری با بیان اینکه "این استان قطب تولید گوجه‌فرنگی خارج از فصل است" اظهار داشت: امسال بیش از 11 هزار و 200 هکتار اراضی استان بوشهر به کشت گوجه فرنگی با آبیاری تحت فشار اختصاص یافته است.
وی، با اشاره به آغاز برداشت محصول گوجه‌فرنگی خارج از فصل از مزارع استان بوشهر تصریح کرد: تاکنون 35 هزار تن گوجه‌فرنگی از مزارع استان بوشهر برداشت شده است و این برداشت تا اردیبهشت سال بعد ادامه دارد.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر از روان بودن صادرات گوجه‌فرنگی خارج از فصل استان بوشهر خبر داد و بیان کرد: مرز صادراتی محصول گوجه فرنگی استان بوشهر به عراق از گذرگاه‌های باشماق کردستان و پرویزخان قصرشیرین باز و روان است.

goje farangi
منوچهری قیمت گوجه فرنگی در مزارع استان بوشهر را مورد اشاره قرار داد و افزود: روزانه 3500 تن گوجه‌فرنگی خارج از فصل مزارع استان بوشهر وارد بازار می‌شود که قیمت این محصول بین 2500 تا 4500 تومان برای هرکیلوگرم در مزارع به‌فروش می‌رسد.
وی، با تاکید بر ماموریت سازمان تعاون روستایی استان بوشهر برای عرضه مستقیم محصول گوجه‌فرنگی مزارع استان به دست مصرف کننده خاطر نشان کرد: برای کنترل قیمت محصول گوجه‌فرنگی مزارع با توجه به تفاوت قیمت در مزارع و بازار سازمان تعاون روستایی باید ورود و ضمن قطع دست واسطه‌گران، نسبت به عرضه مستقیم این محصول با قیمت مناسب به دست مصرف کنندگان اقدام کنند.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر از افزایش تولید و عرضه محصول گوجه‌فرنگی در آذرماه به بازار خبر داد و بیان کرد: پیش بینی می‌شود در این ماه 70 هزار تن گوجه فرنگی مزارع استان بوشهر وارد بازار شود که بر روی قیمت محصول اثرگذار است.
منوچهری از فعالیت 3 کارخانه رب‌گوجه‌فرنگی در استان بوشهر خبر داد و افزود: اوج برداشت محصول گوجه فرنگی از مزارع استان بوشهر 3 ماه فصل زمستان است./تسنیم

نوشتن دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری دیار جنوب در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

استان بوشهر

Template Design:Dima Group