جمعه 14 آذر 1399 | Friday 4 December 2020

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر استان بوشهر گفت: ۲۳ هزار سرپرست خانوار روستایی استان زیر پوشش بیمه اجتماعی کشاورزی قرار دارند.

به گزارش دیارجنوب، کیانوش کازرونی افزود: بر این اساس بوشهر استان چهاردهم کشور از نظر افراد زیرپوشش بیمه اجتماعی کشاورزی است و انتظار می‌رود با توجه به برنامه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای زیر پوشش قرار دادن یک میلیون و ۴۰۰ هزار خانوار روستایی محروم از بیمه اجتماعی، این شمار در استان بوشهر افزایش می‌یابد.

وی بیان کرد: با توجه به صنعتی بودن استان بوشهر پوشش جمعیت بیمه‌ای صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر به ویژه در جنوب این استان باید تقویت شود.

kazerooni bime

کازرونی اضافه کرد: با توجه به اینکه ماهیت بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر اختیاری است و ساکنان روستاها، عشایر و کشاورزان نیز کارفرما ندارند و برای خود کار می‌کنند باید تلاش کرد زمینه جذب آنان به این نوع بیمه فراهم شود.

وی گفت: روستائیان، کشاورزان و عشایر ۱۸ تا ۵۰ سال می‌توانند با مراجعه به ۲۴ کارگزاری فعال شامل دفاتر پیشخوان یا تعاونی‌های تولیدی روستا‌ها خود را بیمه کرده و از مزایای آن بهره‌مند شوند.

کازرونی افزود: سهم دو برابری دولت در پرداخت حق بیمه و امکان انتقال سوابق بیمه‌ای فرد بیمه شده به سایر صندوق‌ها از مزایای صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان و روستائیان است.

وی گفت: این صندوق در ۱۴ سال گذشته با اطلاع رسانی گسترده سعی در تشویق خانواده‌های روستایی و عشایری برای بهره‌مندی از مزایا و خدمات بیمه روستایی و عشایر کرده و تاکنون نیز موفق بوده‌است.

کازرونی اضافه کرد: هر بیمه شده با ۱۵سال سابقه پرداخت بیمه و ۶۵ سال سن و ۱۰ سال پرداخت حق بیمه با سن ۷۰ سال بازنشسته این صندوق محسوب می‌شود./ صدا و سیما مرکز بوشهر

نوشتن دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری دیار جنوب در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

استان بوشهر

Template Design:Dima Group