شنبه 28 فروردين 1400 | Saturday 17 April 2021

استاندار بوشهر گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۶۲۰ میلیارد ریال از سهمیه تسهیلات تولید و اشتغال روستایی در این استان پرداخت شده‌است و ۵۵۰ میلیارد ریال نیز در این بخش باقیمانده که باید با تعریف طرح‎های جدید جذب شود.

به گزارش دیارجنوب، عبدالکریم گراوند روز سه‎شنبه در نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان بوشهر افزود: در ارتباط با تسهیلات کرونایی و تبصره ۱۸ نیز انتظار می‌‏رود بانک‎ها سرعت بخشی لازم را داشته باشند.
وی بیان کرد: یکی از مشکلات اساسی کشور در مقطع کنونی اشتغال جوانان است که به هر میزان در این حوزه کار شود به منزله عبادت محسوب می‏‌شود.

kargorooh tashil 1
گراوند ادامه داد: مدیران نیز بدانند که در صورتی که پاک کار کنند دلیلی برای ترس آنها وجود نداشته و نهاد نظارتی نیز قادر به انتقاد از عملکردشان نخواهد بود.
وی اظهار کرد: بزرگ‎ترین دغدغه مسئولان باید سلامت اداری باشد زیرا در صورت وجود این مهم کار مردم نیز راه می‌افتد و گره از مشکلات تولید باز می‌شود.
گراوند ادامه داد: کشور و بویژه استان بوشهر آنقدر ظرفیت دارد که در صورت شکوفایی قادر به ایستادن روی پای خود باشد و نیازی به کمک بیگانگان نیست.
وی افزود: اینکه برای انجام کارها مدیران در صدد بهانه تراشی و پیدا کردن ماده و تبصره باشند، هیچپگاه کار پیش نمی‎رود.

kargorooh tashil 1
گراوند اظهار کرد: بارها مشاهده شده فردی برای راه‎اندازی واحد تولیدی وارد گود شده اما دستگاه‎هایی مانند تامین اجتماعی، محیط زیست و امور مالیاتی فراروی آنها ایجاد مانع کردند.
وی گفت: وقتی مشاهده شده فردی برای یک تقاضا در دستگاه‎های اجرایی پس از گذشت چهارماه هنوز موفق به گرفتن مجوز نشده‌است، نشان می‌دهد که هنوز شرایط برای تسهیل تولید در این استان بخوبی فراهم نیست.
گراوند ادامه داد: بخشی از مشکلات نیز باید با تفویض اختیار منطقه‎ای زمینه حل آنها در استان فراهم شود زیرا بسیاری از موانع ناشی از نبود اختیارات لازم در حوزه استانی است.
وی بیان کرد: با چنین موانع در ساختار اداری کشور است که رهبری نیز فرمودند مشکلات فراروی تولید از هفت خوان به ۷۰ خوان رسیده‌است.
گراوند یادآور شد: در استان بوشهر یک واحد تولیدی ۲ تا ۳ سال است که مشکلش حل نشده‌است و این نشان می‌‏دهد که همچنان نگاه تسهیل گرانه برای حوزه تولید وجود ندارد.
وی اظهار کرد: راه‎اندازی مرکز شبانه‎روزی فوریت‎های بررسی حل مشکلات واحدهای تولیدی و طرح‎های سرمایه‎گذاری ظرفیتی برای تحقق تسهیل گریدر تولید است که باید نهایت بهره‎‏برداری از آن صورت گیرد.
استاندار بوشهر گفت: اینکه در مرکز یاد شده نیز کار به روال سابق و بدون نگاه تسهیل‎گری باشد بدون شک تنها اتاق محل کارها انجام شده و در ایجاد امیدآفرینی برای مردم دستاوردی نخواهد داشت.
وی اظهار کرد: بعد از گذشت بیش از ۴۰ سال از عمر شکوهمند نظام جمهوری اسلامی هر روز ساختار جدیدی در حوزه اداری کشور رقم می‎خورد ولی بعد از مدتی دوباره ناکارآمد می‎شود که در ارتباط با مرکز فوریت حل مشکلات تولید باید با همیت مدیران نارسایی‎ها به حداقل برسد.

kargorooh tashil 1kargorooh tashil 1kargorooh tashil 1kargorooh tashil 1kargorooh tashil 1kargorooh tashil 1kargorooh tashil 1kargorooh tashil 1kargorooh tashil 1kargorooh tashil 1kargorooh tashil 1

نوشتن دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری دیار جنوب در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

استان بوشهر

Template Design:Dima Group