سه شنبه 4 آذر 1399 | Tuesday 24 November 2020

معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی استان بوشهرگفت: رضایت شغلی، نگرش فردی نسبت به شغل بوده و یکی از عوامل مهم در موفقیت شغلی است که باعث افزایش کارایی، بروز خلاقیت و احساس رضایت فردی می‌شود.

به گزارش دیارجنوب، حسین حسنوند در این ارتباط بیان داشت: رضایت شغلی، نگرش فردی نسبت به شغل بوده و یکی از عوامل مهم در موفقیت شغلی است که باعث افزایش کارایی، بروز خلاقیت و احساس رضایت فردی می‌شود.
وی افزود:رضایت شغلی را می‌توان به نوعی خشنودی فرد از حضور در محیط کار اطلاق کرده که حاکی از احساس مثبت فرد نسبت به شغلش است و عوامل مختلف فرهنگی و اجتماعی از جمله محیط کار، نظام سازمانی شغلی، روابط حاکم بر محیط کار و تعامل سازنده با دیگر همکاران بر آن تاثیر دارد. براین اساس روشن است عوامل یاد شده عملکرد فرد را در شغل او تحت تاثیر قرار می‌دهد.

photo rezayat shoghli
معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی استان بوشهر گفت: عوامل مختلفی به شکل مستقیم و غیرمستقیم بر رضایت شغلی تاثیر می‌گذارد. اما شاید مهمترین عامل، سلامت روانی افراد باشد که میزان آن در شرایطی که رضایتمندی بالاتری نسبت به شغل خود داشته باشند افزایش می‌یابد. به همین سبب از ابتدای ورود به اجتماع باید این مورد را در نظر داشت که تا حد امکان شرایط را به شکلی مهیا کرد که کمترین لطمه‌ی روحی و روانی را بر پیکر فرد و سپس جامعه وارد کند.
وی در ادامه اضافه کرد: مهم این است که پیش از ورود به اجتماع باید درست فکر کنیم تا در زندگی مسیری برگزینیم که بتوانیم بهترین استفاده را از توانایی‌ها و زمان خود ببریم.
حسنوند یادآور شد: فراموش نکنیم که هرچه فاصله توانایی‌هایمان با آنچه می‌خواهیم انجام دهیم، کمتر کنیم شادتر بوده و آرامش خواهیم داشت. در این صورت حتی در سخت‌ترین شرایط هم احساس رضایت و خوشبختی خواهیم کرد.

وی یکی از راه‌های موثر بر افزایش سلامت روانی را مطلوب کردن شرایط موجود با توجه به اندک امکانات دانست و افزود: در مسیری که به جبر و اختیار در آن قرار گرفته ایم، شرایط بهتری را برای خود رقم بزنیم.
معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی استان بوشهر موارد متعددی گه در افزایش رضایت شغلی کارکنان و متعاقب آن افزایش سلامت روان نقش دارند را برشمرد و بیان داشت: کاهش استرس، ایجاد فضای کاری گرم و صمیمی در محیط کار، استفاده از انتقاد سازنده، تعیین هدف و آموزش از جمله این موارد هستند.
وی به تشریح این موارد پرداخت و افزود:کاهش استرس کارمندان در‌کار از عوامل مهمی است که باعث افزایش رضایت شغلی می‌شود زیرا استرس باعث اختلال در کار می شود.
حسنوند گفت: برای اینکه کارمندان پیشرفت کنند، انتقاد ضروری است. اما برای اینکه انتقاد موثر باشد باید به صورت سازنده نه مخرب صورت گیرد. استفاده‌ی نامناسب از انتقاد، تعارض زیادی را ایجاد می‌کند، انگیزش و انتظارات کارمندان را ضعیف می‌کند و به کاهش رضایت شغلی منجر می‌شود.
وی خاطر نشان کرد: تعیین کردن هدف‌های شغلی روشن به رضایت شغلی کمک می‌کند کارمندان نیاز دارند بدانند که دقیقا چه انتظاری از آن ها می‌رود. عدم آگاهی از انتظارات، موجب اضطراب می‌شود و به عملکرد نامناسب کمک می‌کند.
معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی استان بوشهر یاد آور شد: آموزش به افزایش بازدهی کمک می‌کند و مهارتهایی در کارکنان پرورش می‌دهد که برای انجام دادن خوب کارشان، به آن نیاز دارند.

نوشتن دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری دیار جنوب در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

استان بوشهر

Template Design:Dima Group