شنبه 8 آذر 1399 | Saturday 28 November 2020

دوره انتخابات شورا‌های دانش آموزی ۶ آبان در هزار و ۶۵۰ مدرسه استان بوشهر از طریق فضای شبکه شاد برگزار می‌شود.

به گزارش دیارجنوب، معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر با اشاره به اشاره کرونایی گفت: بیست و سومین بیست و سومین دوره انتخابات شورای دانش‎آموزی همزمان با سراسر کشور سه‌شنبه ۶ آبان، در هزار و ۶۵۰ مدرسه استان و از طریق شبکه شاد برگزار می‌شود.
علی موحدی افزود: مدیران مدارس، شورا‌های دانش آموزی را باور داشته و در امور مربوط به برنامه ریزی و اداره امور آموزشگاه از توانمندی این شورا استفاده کنند.

shora daneshamoozi
وی ادامه داد: تکریم عملی شخصیت دانش آموزان و تقویت خودباوری، مسئولیت پذیری و روحیه انتقادپذیری، کسب مهارت برای ایفای نقش در آینده و بهبود نظام تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی از طریق مشارکت دانش آموزان از اهداف مهم تشکیل شوراهای‌دانش آموزی است.
معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان بوشهر با بیان اینکه شورای مدارس پشتوانه مجلس دانش‌آموزی است، عنوان کرد: مشارکت مطلوب شورا‌های دانش آموزی در اداره مدارس منجر به تشکیل مجلسی کارآمد و موثر در بهبود فرایند‌های آموزشی و پرورشی می‌شود.
موحدی با بیان اینکه دانش آموزان پایه سوم ابتدایی تا پایان دوره متوسطه دوم می‌توانند در این انتخابات شرکت کنند، گفت: ۸۷ هزار دانش آموز دختر و ۹۱ هزار دانش آموز پسر استان واجد شرایط رای دادن و همچنین نامزدی در انتخابات هستند.
وی افزود: پیش بینی می‌شود ۲۱ هزار دانش‌آموز دختر و ۱۸ هزار و ۵۰۰ دانش‌آموز پسر در همه دوره‌های تحصیلی داوطلب عضویت در انتخابات شورا‌های دانش‌آموزی مدارس استان شوند.
معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر با اشاره به اینکه ۱۲ هزار نفربه عنوان اعضای اصلی و علی البدل شورا‌های دانش آموزی انتخاب می‌شوند، بیان کرد: با توجه به جمعیت مدارس، تعداد اعضای شورا‌های دانش‌آموزی ۵ تا ۱۱ نفر عضو اصلی و ۲ نفر عضو علی البدل است./ باشگاه خبرنگاران جوان

نوشتن دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری دیار جنوب در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

استان بوشهر

Template Design:Dima Group