يكشنبه 22 فروردين 1400 | Sunday 11 April 2021

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر گفت: مرکز شبانه‎روزی فوریت‎های بررسی مشکلات واحدهای تولیدی و طرح‎های سرمایه‎گذاری بزودی در بوشهر راه‎اندازی می‎شود.

به گزارش دیارجنوب، سید حسین حسینی روز سه‎شنبه در نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان بوشهر افزود: در مرکز فوریت نمایندگان تمام دستگاه‏‎هایی مرتبط با حل مشکلات تولید و طرح‏‎های سرمایه‎گذاری باید با اختیار تام حضور داشته باشند.
وی بیان کرد: این دستگاه‏ها باید آمادگی لازم داشته باشند تا با تعیین محل فعالیت مرکز فوریت بررسی مشکلات واحدهای تولیدی و طرح‎های سرمایه‎گذاری حضوری پررنگ و موثر داشته باشند.

kargorooh tolid 1
حسینی ادامه داد: هر دستگاه اعم از دستگاه‏های عضو و غیر عضو کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در مرحله نخست خودش وظیفه حل مشکل واحد صنعتی را دارد و در صورت حل نشدن باید آن را در سطح ملی پیگیری کند و در صورتی که در سطح ملی حل نشد در مرحله سوم آن را در کارگروه استانی تسهیل و رفع موانع تولید ارجاع دهد.
وی افزود: هر کدام از دستگاه‏‎های حوزه گردشگری، کشاورزی و صنعت و معدن نیز وظیفه دارند در دستگاه خود یک کمیته مستقل مرتبط با حل مشکلات واحدهای تولیدی داشته و موضوع‎ها را پیگیری کنند.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر اظهار کرد: در این نشست‏ها باید یک معاون مستقل وجود داشته باشد تا در حوزه‎های گردشگری، کشاورزی و صنعت و معدن کارها را به صورت مستقل پیگیری شود.
وی گفت: یک سامانه نیز پیش راه اندازی شده و برای کارگروه تسهیل درخواست متقاضیان به صورت الکترونیکی دریافت و در کارگروه مورد بررسی قرار می ‏گیرد.
حسینی افزود: این سامانه همان سامانه بهین یاب با ساز و کار جدید است که زمینه ارائه خدمات بیشتری برای متقاضیان را فراهم کند.
وی بیان کرد: در ارتباط با تسهیلات رونق تولید طرح‎های جدید بخش صنعت شامل ۶ طرح به مبلغ ۷۲۰ میلیارد ریال نشست کارشناسی آنها برگزار شده که در قالب سرمایه در گردش و سرمایه ثابت به متقاضیان پرداخت می‎شود.
حسینی اظهارداشت: در استان بوشهر تاکنون ۷۶ درصد تسهیلات بند الف بخش صنعت جذب شده که انتظار است مابقی آنها نیز بزودی جذب شود./ایرنا

kargorooh tolid 1kargorooh tolid 1kargorooh tolid 1kargorooh tolid 1kargorooh tolid 1

نوشتن دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری دیار جنوب در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

استان بوشهر

Template Design:Dima Group