شنبه 3 آبان 1399 | Saturday 24 October 2020

مدیرکل شیلات استان بوشهر پرورش میگو را یکی از طرح‌های تولیدی و اشتغال‌زایی در راستای اقتصاد مقاومتی دانست و گفت: در راستای جهش تولید با ایجاد زیرساخت‌های لازم ۴ هزار و ۵۰۰ هکتار به سطح اراضی پرورش میگو استان بوشهر افزوده می‌شود.

به گزارش دیارجنوب، سواحل خلیج فارس در استان بوشهر ظرفیت‌های مهم تولیدی و اشتغال‌زایی لازم را فراهم کرده که پرورش آبزیان از آن جمله است.
این استان دارای طولانی‌ترین مرزدریایی با آبراه خلیج فارس به میزان بیش از 937 کیلومتر است که این قابلیت زمینه اجرای طرح‌های اقتصادی و تولیدی را در ابعاد گوناگون فراهم کرده است.

arazi parvaresh meygoo
پرورش میگو یکی از برنامه‌های مهم شیلات استان بوشهر است که تاکنون افزون بر 8 هزار و 500 هکتار اراضی ساحلی برای پرورش میگو واگذار و 90 درصد آن به بهره‌برداری رسیده و وارد مدار تولید شده است.
علی بازدار مدیرکل شیلات استان بوشهر در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بوشهر با اشاره به اینکه "یکی از ظرفیت‌های استان ساحلی بوشهر پرورش آبزیان است" اظهار داشت: در این راستا پرورش ماهی، میگو و گیاهان دریایی از جمله جلبک در دستور کار قرار گرفته است.
وی با اشاره به پرورش میگو افزود: اکنون پرورش میگو در 10 سایت پرورشی در نقاط ساحلی استان بوشهر اجرایی شده و از اراضی ساحلی در کنار آب‌های خلیج فارس استان بوشهر در پرورش میگو بهره برده می‌شود.
مدیرکل شیلات استان بوشهر از اجرای بزرگترین مجتمع پرورش میگو خبر داد و بیان کرد: این مجتمع پرورش میگو از ظرفیت بالایی در عرصه تولید و اشتغال برخوردار و با مشارکت بخش خصوصی اجرایی شده است.
بازدار با اشاره به افزایش اراضی پرورش میگو در سواحل استان بوشهر خاطرنشان کرد: سطح زیرکشت اراضی پرورش میگو از 5100 هکتار در سال گذشته امسال به 5 هزار و 650 هکتار در شهرستان‌های ساحلی استان بوشهر در 10 سایت رسیده است.
وی، با اشاره به توسعه زیرساخت‌ها برای افزایش سطح زیرکشت میگوی پرورشی تصریح کرد: پرورش میگو یکی از طرح‌های تولیدی و اشتغال‌زایی در راستای اقتصاد مقاومتی است که در راستای جهش تولید با ایجاد زیرساخت‌های لازم 4 هزار و 500 هکتار به سطح اراضی پرورش میگو استان بوشهر افزوده می‌شود.
مدیرکل شیلات استان بوشهر با بیان اینکه "تا پایان امسال 50 هکتار اراضی ساحلی دلوار به پرورش میگو اختصاص می‌یابد" گفت: در این زمینه 22 طرح 25 هکتاری در سایت بامداد جزیره شیف بوشهر آماده بهره‌برداری است.
بازدار با بیان اینکه این اراضی در سال آتی زیر کشت میگوی پرورشی می‌رود افزود: بر اساس ارزیابی انجام شده 500 هکتار اراضی مفید به مزارع پرورش میگوی استان بوشهر افزوده می‌شود که ظرفیت تولید میگو 5 هزار تن افزایش می‌دهد./تسنیم

نوشتن دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری دیار جنوب در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

استان بوشهر

Template Design:Dima Group