پنجشنبه 8 آبان 1399 | Thursday 29 October 2020

رئیس کمیته نظارت و بازرسی بر اجرای پروتکل‌های بهداشتی در مقابله با کرونا استان بوشهر با تاکید بر تلاش همگانی در شکستن زنجیره انتقال کرونا گفت: در ۸ماه گذشته ۷۵۸واحد صنفی استان بوشهر در پی بی‌توجهی به شیوه‌نامه‌ها علیه کرونا پلمب شدند.

به گزارش دیارجنوب، عباس قلی‌پور با بیان اینکه "در راستای مدیریت بیماری کرونا در 8 ماه گذشته بیش از 105 هزار مورد بازرسی از اماکن مختلف استان بوشهر انجام شده است" اظهار داشت: از این میزان 84 درصد آن مطلوب ارزیابی می‌شود.
وی از تشکیل پرونده‌های قضایی در راستای بی‌توجهی به پروتکل‌های بهداشتی خبر داد و بیان کرد: 2 هزار و 600 پرونده تشکیل شده به مراجع قضایی استان بوشهر ارجاع شده که 2.6 درصد کل بازرسی‌ها است.

polomp
مدیرکل بازرسی عملکرد و امور حقوقی استانداری بوشهر از پلمب واحدهایی که شیوه‌نامه‌های بهداشتی و مصوبات ستاد مقابله با کرونا را رعایت نکرده‌اند خبر داد و افزود: 72 صدم درصد از کل بازرسی‌ها به تعداد 758 مکان به سبب بی‌توجهی به شیوه‌نامه‌ها علیه کرونا پلمب شده‌اند.
قلی‌پور از انجام گشت‌های مشترک در رعایت پروتکل‌های بهداشتی خبر داد و تصریح کرد:تاکنون شش‌هزار 800 بازرسی مشترک با دستگاه‌های مختلف اجرایی و نظارتی انجام شده که 6.9 درصد کل بازرسی‌ها است.
رئیس کمیته نظارت و بازرسی بر اجرای پروتکل‌های بهداشتی در مقابله با کرونا استان بوشهر به وضعیت رعایت پروتکل بهداشتی در ادارات و دستگاه‌های اجرایی پرداخت و گفت: بررسی‌ها نشان می‌دهد 96 درصد کارکنان در ادارات استان بوشهر از ماسک استفاده و 89 درصد فاصله‌گذاری اجتماعی و پروتکل بهداشتی رعایت می‌‌کنند.
قلی‌پور با بیان اینکه "در بانک‌های استان بوشهر 96 درصد از ماسک استفاده می‌کنند" افزود: صنوف، اماکن و کارگاه‌ها 90 درصد و مدارس 96 درصد از ماسک استفاده می‌کنند.
وی با بیان اینکه "در سواحل، تفریحگاه‌ها و معابرعمومی 60 درصد از ماسک استفاده می‌شود" خاطرنشان کرد:فاصله‌گذاری اجتماعی در این مکان‌ها نیز 60 درصد ارزیابی شده است.
رئیس کمیته نظارت و بازرسی بر اجرای پروتکل‌های بهداشتی در مقابله با کرونا استان بوشهر استفاده از ماسک در فرودگاه‌های استان را 100 درصد دانست و بیان کرد: این میزان در مطب‌ها، داروخانه ها و مراکز درمانی 92 درصد است.
قلی‌پور با تاکید بر تلاش همگانی در شکستن زنجیره انتقال کرونا خاطرنشان کرد: تنها راه مصون ماندن از بیماری کرونا استفاده از ماسک و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی است./تسنیم

نوشتن دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری دیار جنوب در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

استان بوشهر

Template Design:Dima Group