دوشنبه 7 مهر 1399 | Monday 28 September 2020

رئیس سازمان نظام پزشکی استان بوشهر گفت: ماسک پارچه‌ای قابلیت پوشش ویروس را ندارد و دانش آموزان باید از ماسک سه لایه استاندارد استفاده کنند.

به گزارش دیارجنوب، سید حسن معینی رئیس سازمان نظام پزشکی استان بوشهر بیان کرد: دو نکته مهم هنگام برگزاری کلاس‌های حضوری در مدارس باید رعایت شود یکی رعایت فاصله اجتماعی و دیگری استفاده از ماسک.
وی ادامه داد: هر چه فاصله میان دانش آموزان و دانش آموزان و معلم در کلاس بیشتر باشد امکان انتقال ویروس کرونا کمتر می‌شود؛ بنابراین باید از کلاس‌های بزرگ استفاده شود که فاصله‌ها بیشتر باشد.

madares bazgoshaei
رئیس سازمان نظام پزشکی استان بوشهر افزود: اگر چه بهتر است کلاس‌ها سامانه تهویه مناسبی داشته باشند، اما اگر کلاس هواکش نداشت در صورت نیاز به حضور دانش آموزان در مدرسه، در اتاق‌هایی که پنجره زیادی دارند کلاس برگزار شود و پنجره‌ها را بازبگذارند تا هوا مرتب جریان داشته باشد.
معینی عنوان کرد: از سوی دیگر باید مدت زمانی که افراد در کلاس زیر یک سقف حضور دارند، تا جایی که ممکن است کمتر شود.
وی استفاده از ماسک را نکته مهم دیگر در زمان حضور دانش آموزان در مدرسه برشمرد و گفت: در شرایط کنونی جایز نیست که ماسک را در منزل تهیه کنیم. زیرا ماسک پارچه‌ای قابلیت پوشش ویروس را ندارد و باید از ماسک استاندارد سه لایه پزشکی که به ماسک پرستاری یا جراحی مشهورند، استفاده شود./ باشگاه خبرنگاران جوان

نوشتن دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری دیار جنوب در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

استان بوشهر

Template Design:Dima Group