دوشنبه 7 مهر 1399 | Monday 28 September 2020

معاون آبزی‌پروری شیلات استان بوشهر گفت: برداشت میگو از سطح پنج هزار و ۱۲۸ هکتار اراضی پرورشی استان بوشهر آغاز شد.

به گزارش دیارجنوب، صغری اشرف در بازدید از اراضی پرورش میگو استان بوشهر بیان کرد: ۱۰ مرکز پرورشی در این استان وجود دارد که برداشت میگو اکنون از مراکز پرورشی دیلم، حله و شیف آغاز شده است.
وی افزود: امسال یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون قطعه بچه میگو در چهار هزار و ۸۰۰ استخر پرورشی ذخیره‌سازی شده است.

bardasht meygoo parvareshi
معاون شیلات استان بوشهر با اشاره به افزایش تولید میگوی پرورشی در واحد سطح در استان بوشهر گفت: برداشت میگو از اراضی پرورشی از ۴.۵ تن در هر هکتار به پنج تن افزایش‌یافته و این در حالی است که در برخی مزارع پرورشی به هفت تن نیز می‌رسد.
وی با بیان اینکه ۱۴ مرکز تکثیر پرورش آبزیان در تولید بچه میگو فعال هستند افزود: مراکز تکثیر بچه میگو امسال افزون بر دو میلیارد قطعه بچه میگو تولید کرده و در اختیار پرورش‌دهندگان قرار داده‌اند.
اشرف، افزایش تولید در واحد سطح را از برنامه‌های شیلات استان بوشهر عنوان و خاطرنشان کرد: ۳۰۰ مزرعه در این استان مشغول به پرورش میگو هستند که با برنامه‌ریزی انجام شده میزان تولید در هر هکتار در این مزارع از سه تن به چهار و نیم تن افزایش یافته و امسال تولید میگو در هر هکتار به پنج تن رسیده و برنامه داریم این میزان را به هشت تن در هر هکتار برسانیم.
وی بیان کرد: برداشت میگو از استخر‌های پرورشی تا اوایل آبان ادامه دارد و با توجه به روند مطلوب ذخیره‌سازی پیش‌بینی می‌شود ۲۷ هزار تن میگوی پرورشی از اراضی استان بوشهر برداشت شود./ صدا و سیما

نوشتن دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری دیار جنوب در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

استان بوشهر

Template Design:Dima Group