يكشنبه 22 فروردين 1400 | Sunday 11 April 2021

رئیس شورای شهر برازجان نسبت به بازگشایی مدارس در شرایط کرونایی واکنش نشان داد و گفت: آغاز پیش از موعد سال تحصیلی با این شرایط قابل هضم نیست، نگرانی ها را بیشتر نکنید.

به گزارش دیارجنوب، ساحل تنگستانی رئیس شورای شهر برازجان در خصوص بازگشایی مدارس در شرایط کرونایی اظهار داشت: سردرگمی عجیب متولیان وزارت آموزش و پرورش و عدم تصمیم قطعی و قابل اجرا باعث چند دستگی بین اوليا دانش آموزان شده و با این شرایط نسبت به اجازه ورود فرزندان خود به آموزشگاه ها دچار تردید هستند.
وی با بیان اینکه بسیاری از دستورالعمل های وزارتی برای این شرایط حساس اصلا قابل اجرا نیست و بیشتر ابلاغ های کاغذی هستند تا عملیاتی، افزود: بی شک سیستم مالی مدارس توان عملیاتی کردن اقدامات ضروری برای مبارزه با کرونا را ندارد و این مهم نگرانی ها را دو چندان کرده است.

sahel tangestani

ساحل تنگستانی بیان داشت: تجربه سال های گذشته نشان داده (در دوران پیش از کرونا) بیشتر مدارس دولتی در شهر برازجان شرایط بهداشتی مناسب برای سال تحصیلی و حضور دانش آموزان را نداشتند، حال چگونه تضمین خواهید داد اقدامات متولیان امر برای فراهم کردن یک محیط سالم مهیا شده است؟ در حالی که مدیران مدارس در بعضی نقاط امضا تعهدنامه قبول مسئولیت سلامت را برای اولیا دانش آموزان الزامی دانسته اند نشان از آن دارد که محیط مدرسه فاقد شرایط مطلوب و آمادگی لازم است.

وی با بیان اینکه همه ما وضعیت موجود را درک کرده و خود پیشگامان مبارزه با کرونا هستیم، گفت: آغاز سال تحصیلی جدید آن هم پانزده روز زودتر از موعد برایمان قابل هضم نیست، گذشته از آن در حالی که در برخی مقاطع حتی کتاب‌های سال تحصیلی جدید در دسترس دانش آموزان قرار نگرفته، چگونه به مدرسه بیایند و به تحصیل بپردازند؟

رئیس شورای شهر برازجان گفت: در زمانی به سر می بریم که لحظه به لحظه شیوع این بیماری در حال گسترش است و هر روز عزیزانی از جمع ما کم می شوند، لذا قابل قبول نیست که با تصمیمات اشتباه نگرانی ها بیشتر از پیش شود.
وی با بیان اینکه مدیران بهداشت استان بوشهر وضعیت را به صراحت قرمز اعلام کردند، افزود: نتیجه وضعیت قرمز استان و هشدار متولیان سلامت و درمان، تغییر وضعیت تحصیلی است که باید به این مهم نگاه ویژه ای شود.

تنگستانی با اشاره به اینکه شورای شهر برازجان نماینده و همراه مردم است، خاطر نشان کرد: خواهشمندیم تا دیر نشده نسبت برای حفظ سلامت دانش آموزان، به تصميمات خود حساسیت ویژه ای داشته باشید تا خدای نکرده موجب پشیمانی نشود.

دیدگاه‌ها  

#1 شهروند مسئول 1399-06-15 14:16
فرماندار محترم شهرستان دشتستان
با سلام و عرض احترام
ضمن تشکر از مطالب کارشناسی شده مهندس تنگستانی و طرح مسائل به صورت بسیار علمی عملی و کاربردی و ارائه طریق از ایشان مشخص گردید که کسی غیر از ایشان دغدغه برای این موضوع نداشته و آسیبهای بازگشایی مدارس در طی روزهای اخیر دامنگیر کل شهرستان خواهد شد لذا ضرورت دارد جنابعالی به عنوان رئیس شهرستان ضرورت موضوع را به صورت صحیح درک نموده و به سلامت شهروندان خود ارزش و اهمیت قائل شوید.
اینجانب به عنوان یکی از شهروندان شهرستان دشتستان که ساکن تهران هستم و بر خود می بالم که رئیس شورای اسلامی شهر برازجان به مرحله‌ای رسیده که فارغ از در نظر گرفتن رودربایستی و دلسوزانه با قاطعیت از حقوق حقه مردم دفاع می کند.
و ضرورت دارد مسئولین بهداشتی و متولیان امر در سطح شهرستان همچون مهندس تنگستانی با صراحت کلام سلامت مردم خود را خواهان شوند.
خداوند هر روز به مسئولین پاسخگوی ما بیافزاید و مسئولین مسئول ما را قدرت تصمیم‌گیری عنایت فرماید.

دیارجنوب: درج این نظر جهت اطلاع مسئولین شهرستان بوده است.
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری دیار جنوب در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

استان بوشهر

Template Design:Dima Group