شنبه 28 فروردين 1400 | Saturday 17 April 2021

مسئولان کشوری و استانی باید پیش از این ترتیبی برای خارج کردن انبار نفت از داخل شهر بوشهر اتخاذ می کردند اما تاکنون این اتفاق رخ نداده و باید هرچه زودتر و قبل از ایکنه فاجعه غیرقابل بازگشتی رخ دهد برای جابجایی این مخازن نفتی اقدام شود. 

به گزارش دیارجنوب، انبارهای نفت و گازوئیل در شهر بوشهر می تواند مشابه حادثه بیروت را رقم زده و اگر برای خروج آن از این شهر تدبیر نشود، تهدید جدی برای ساکنان مرکز استان می باشد.
نماینده استان بوشهر در شورای عالی استان با اشاره به انفجار هولناک انبار نیترات آمونیوم در بندر بیروت و وارد شدن خسارات جانی و مالی بسیار به مردم این شهر گفت: وجود بیش از 20 انبار نفت در شهر بوشهر نیز می‌تواند چنین فاجعه ای را برای مردم بوشهر رقم بزند.

khatar beyroot boushehr
 سید علی اکبر فاطمی با انتقاد از جانمایی نامناسب مجتمع انبار نفت و شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه بوشهر و عدم جابجایی این مرکز در طی سال های گذشته بیان کرد: مجتمع انبار نفت و شرکت پخش فرآورده های نفتی منطقه بوشهر روبه روی شرکت صنعتی دریایی ایران و در منطقه صلح آباد واقع در بندر بوشهر قرار دارد که دارای جمعیتی بیش از 300 هزار نفر است. در صورتی که خدای نکرده اتفاق بدی در این انبار رخ دهد مشخص نیست منجر به چه فاجعه‌ای خواهد شد.
فاطمی با بیان اینکه حتما باید اتفاق وحشتناکی رخ دهد تا ما به این موارد توجه کنیم گفت: مسئولان کشوری و استانی باید پیش از این ترتیبی برای خارج کردن انبار نفت از داخل شهر بوشهر اتخاذ می کردند اما تاکنون این اتفاق رخ نداده است و اکنون هم دیر نشده است و باید هرچه زودتر و قبل از ایکنه فاجعه غیرقابل بازگشتی رخ دهد برای جابجایی این مخازن نفتی اقدام شود.
نماینده استان بوشهر در شورای عالی استان‌ها با اشاره به بازتاب‌های بین المللی و ملی انفجار احتمالی در این مجتمع نفتی افزود: ما امیدواریم هیچگاه چنین اتفاق هولناکی در ایران رخ ندهد اما علاج واقعه قبل از وقوع باید کرد. قطعا انفجار در مجتمع نفتی بوشهر می تواند خسارت مالی زیادی به کشور وارد کند اما وجود آن در داخل شهر می تواند این خسارت را غیرقابل جبران کند و باعث شود جان تعداد زیادی از هموطنان ما گرفته شود از سوی دیگر وجهه بین‌المللی بدی برای جمهوری اسلامی ایران دارد. از این رو تقاضای ما این است که شرکت پخش ملی فرآوردهای نفتی هرچه زودتر مقدمات انتقال این مجتمع بزرگ نفتی به خارج از شهر را فراهم کند./ خلیج فارس

دیدگاه‌ها  

#1 مرتضی 1399-05-20 22:22
در شرایط فعلی با توجه به اینکه در کوتاه مدت و میان مدت امکان جابجایی مخازن ذخیره وجود ندارد ولی میتوان با اتخاذ تدابیری احتمال وجود اومدن خسارت حداکثری را کمتر کرد.با انتقال ساکنین نزدیک به مخازن را تا شعاع کارشناسی که میتوان با استفاده از مدلهای انتشار و بروز خطرات جدی را به دورتری انتقال داد
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری دیار جنوب در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

استان بوشهر

Template Design:Dima Group