دوشنبه 30 ارديبهشت 1398 | Monday 20 May 2019

رییس دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر گفت: برای اولین بار دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر میزبان برگزرای پنجمین کنگره ملی شهدای وزارت بهداشت خواهد بود.

به گزارش دیارجنوب نشست خبری برگزاری پنجمین کنگره ملی شهدای وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی با حضور رییس و معاونین دانشگاه علوم پزشکی برگزار شد.
سعید کشمیری دتشریح اقدامات این دانشگاه در یکسال اخیر گفت:وزارت بهداشت وعلوم پزشکی فقط ۳۰ درصد مسائل سلامت را ماموریت دارند و بقیه موارد مربوط به سایر دستگاه هاست.
وی با بیان اینکه اقدامات یعضی دستگاه ها کمک خوبی در کم کردن تصادفات و مشکلات حوزه درمان خواهد کرد اضافه کرد: با اصلاح محور گناوه و دیلم آمار تصادفات کاهش چشمگیری داشت که امیدواریم محور دیر هم بزودی اصلاح شود تا در آن محور تصادفات کاهش پیا کند همانند پیست موتورسیکلت برازجان که باعث کاهش تصادفات موتور سیکلت شد.
رییس دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر در تشریح چگونگی دریافت میزبانی استان برای برگزاری پنجمین کنگره شهدای وزارت بهداشت تصریح کرد: وزارت بهداشت بعد از بررسی از امکانات و دیگر مسائل تصمیم گرفت که میزبانی این کنگره را به استان بوشهر بدهد.

nashast keshmiri 1


وی با اعلام خبر اینکه کنگره شهدای وزارت بهداشت 21 اسفند ماه برگزار خواهد شد بیان داشت: این کنگره در سالن جدید لیان از ساعت 9 تا 12 ظهر با دعوت از خانواده های شهدا و مسئولین کشوری و استانی برگزار خواهد شد.
وی تاکید کدر: در این مراسم 600 مهمان و 57 خانواده شهید حضور خواهند داشت.
وی در تشریح شهدای دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر گفت: دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر ۸ شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده که در حال حاضر 35 آزاده در این دانشگاه مشغول بکار هستند.
کشمیری از افتتاح 50 پروژه در سفر وزیر بهداشت به استان خبر داد و گفت: در این سفر مرکز جامع سلامت و دندانپزشکی خارگ- مرکز جامع سلامت شیف – کلینیک خورموج و ۱۵ خانه بهداشت در نقاط مختلف استان افتتاح خواهند شد.
وی با بیان اینکه در سالجاری بالگرد اختصاصی اورژانس هوایی در خارگ افتتاح شد گفت: بخش icu در شهرهای برازجان – کنگان و گناوه و افزودن 12 دستگاه جدید در یک پارت بخش دیالیز از جمله اقدامات این دانشگاه در سالجاری بوده است.
وی در مورد میزان مشارکت خیرین در سالجاری گفت: خیرین در حوزه سلامت استان بالای 20 میلیارد تومان طی 2 تا 3سال اخیر در پروژه ها مشارکت داشته اند که نشان از استقبال خوب آنهاست.
رییس دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر از نوسازی بیشتر ساختمانهای واحد سلامت در استان خبر داد و گفت: عمر ساختمانی واحدهای ارائه دهنده خدمات سلامت در استان بوشهر بطور متوسط زیر10 سال شده است که نشان از از نوسازی شدن بیشتر ساختمانهاست.
دکتر کشمیری در خصوص آلودگی سواحل بوشهر ابرازداشت: بترین راه حل برای سواحل آلوده بوشهر این است که مناطق آلوده و خطرناک پرچم گذاری و به مردم اطلاع رسانی شود و شناگاهای رسمی محدود شود تا سلامت مردم بخطر نیفتد.
وی با اعلام اینکه سن قلیان در کشور به زیر ده سال کاهش پیدا کرده است اذعان داشت: استفاده از قلیان در کشور 10 برابر بیشتر شده است که زنگ خطری در حوزه سلامت است.
وی با بیان اینکه بالاترین مصرف قلیان در کشور به استان بوشهر تعلق دارد گفت: متولیان و دستگاه های باید در خصوص جلوگیری از قلیان در مناطق عمومی همت و تلاش مصاعفی بخرج دهند.

nashast keshmiri 1


وی در خصوص سن بالای مردم استان طی 20 سال آینده گفت: طی 20 سال آینده از هر۳ نفر یکنفر پیر خواهد بود یعنی بالای ۳۰درصد سالمند خواهیم داشت.
رییس دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر با عنوان اینکه مخالف جدی عرضه مواد غذایی در کنار خیابان بخصوص بازار گناوه هستیم گفت: بشدت مخالف عرصه مواد غذایی در کنار خیابانها و بازار گناوه هستیم که سلامت مردم را بخطر میاندازد.
وی در خصوص پیگیری وبرگزاری جلسات متعدد در خصوص صنایع آلوده در جنوب استان اذعان داشت: با پیگیریها و جلسات متعدد و ایجاد کمپینها به نتایج خوبی در خصوص آلودگی صنایع در جنوب استان دست یافتیم که از نتایج خوب آن تبدیل این معضل از حالت استانی به ملی شدن است.
سعید کشمیری از آخرین نتایج پرونده فوت دختر بوشهری حین عمل زیبایی بینی ابرازداشت: طی تماس تلفنی با پزشکی قانونی و تشکیل کمیته ۷ نفره شامل متخصصین و کارشناسان هنوز نتیجه کالبد شکافی صروت رسمی منتشر نشده که عامل اصلی مرگ مشخص شود.
وی در ادامه بیان داشت: با توجه به تذکراتی در رابطه با برخی مسائل دانشگاه شاکی پزشک فوق شده بود که با حکم دادگاه مطب تعطیل شد.
رییس دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر در خصوص وضعیت پرستاران گفت: در حال حاضر ۱۰۰۰ پرستار در استان مشغول به فعالیت هستند که بیش از 2 هزار پرستار دیگر نیاز استان خواهد بود.
در پایان این نشست از پوستر پنجمین کنگره ملی شهدای وزارت بهداشت رو نمایی شد.

 nashast keshmiri 1nashast keshmiri 1nashast keshmiri 1nashast keshmiri 1nashast keshmiri 1nashast keshmiri 1nashast keshmiri 1nashast keshmiri 1nashast keshmiri 1

Comments are now closed for this entry

استان بوشهر

Template Design:Dima Group