يكشنبه 22 فروردين 1400 | Sunday 11 April 2021

در آیینی با حضور و دستور استاندار بوشهر پروژه تونل های انحرافی سد دالکی افتتاح و عملیات اجرایی خاکریز فراز بند آغاز شد.

به گزارش دیارجنوب، عبدالکریم گراوند در آیین افتتاح پروژه تونل انحرافی سد دالکی با اشاره به اینکه روند توسعه کشور در شرایط تحریم متوقف نشده است، اظهار داشت: امروز شاهد جنگ اراده ها در پروژه های مهم و حیاتی کشور هستیم، با وجود تحریم های و فشارهای مالی اما چرخ توسعه کشور متوقف نشده و یکی از نمونه های بارز این امر، اجرای پروژه سد دالکی است.

وی با قدردانی از مسئولان قرارگاه خاتم الانبیا در اجرای پروژه سد دالکی گفت: آغاز عملیات اجرایی سد دالکی در زمان شروع تحریم ها بود و انتظار تسریع در اجرای پروژه را نداشتیم اما امروز شاهد این هستم کار بزرگی در سد دالکی اتفاق افتاده است که تونل های انحرافی سد به بهره برداری رسیده که این کار نقش مهمی در روند اجرای پروژه سد دالکی دارد.

sad dalaki 1

استاندار بوشهر افزود: تکمیل پروژه سد دالکی نقش مهمی در توسعه و آبادانی 14 هزار هکتار نخیلات استان دارد.

وی تصریح کرد: امروز کار بزرگی در سد دالکی انجام شده و اساسی ترین کار برای پروژه سد دالکی ساخت تونل هاست و با این کار روند اجرایی پروژه تسریع می شود.

گراوند افزود: در سفر رئیس جمهور به استان 80 میلیارد تومان برای سد دالکی مصوب شد هر چند اجرای سد نیازمند اعتبارات بیشتری است و امیدواریم با حمایت سازمان برنامه وبودجه و قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا بتوانیم شاهد این باشیم که سد دالکی به مرحله آبگیری برسد.

استاندار بوشهر با تاکید بر تسریع در اجرای پروژه سد دالکی اضافه کرد: برای افتتاح بخش تونل های انحرافی سد دالکی 100 میلیارد تومان هزینه شد.

لازم به ذکر است قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا به عنوان پیمانکار پروژه سد دالکی با 550 نیرو و 200 دستگاه تجهیزات مورد نیاز در حال اجرای این پروژه است.
افتتاح تونل های انحرافی سد دالکی با هدف هدایت آب به تونل‌های انحراف و فراهم سازی بستر مناسب برای شروع عملیات خاکریزی فرازبند و به دنبال آن بدنه اصلی سد دالکی انجام می‌شود.

sad dalaki 1sad dalaki 1sad dalaki 1sad dalaki 1sad dalaki 1sad dalaki 1sad dalaki 1

نوشتن دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری دیار جنوب در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

استان بوشهر

Template Design:Dima Group