سه شنبه 14 مرداد 1399 | Tuesday 4 August 2020

سرپرست اداره کل ثبت اسناد و املاک استان بوشهر گفت: در چهار ماه نخست امسال چهار هزار و ۲ نفر از بدهکاران این استان ممنوع الخروج از کشور شده‌اند.

به گزارش دیارجنوب، مهرداد دلجو روز شنبه به رسانه‌ها اعلام کرد: همچنین در این مدت ممنوع‌الخروجی سه هزار و ۷۷۹ نفر نیز پس از پرداخت بدهی‌ها در استان بوشهر لغو شد.
وی بیان کرد: فعالیت ادارات اجرای اسناد رسمی مصداق کامل قضازدایی است و در برنامه ششم توسعه تکالیف جدیدی نیز به سازمان ثبت اسناد و املاک محول شده‌است.

photo mamnolkhorooj
سرپرست اداره کل ثبت اسناد و املاک استان بوشهر گفت: در چهارماه اول سال جاری ۸۲۸ پرونده اجرایی در استان بوشهر تشکیل و یکهزار و ۲۱۶ پرونده مختومه شد که به ترتیب در تشکیل با کاهش ۳.۶ درصدی و در مختومه با افزایش ۲۰۹ درصدی نسبت به مدت مشابه سال ۹۸ داشت .
دلجو اضافه کرد: بر اساس بند ب ماده ۱۱۳ قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی مصوب سال ۱۳۹۵ ، اجرای اسناد رسمی لازم الاجرا به ادارات ثبت اسناد واملاک محول شده و دوایر یاد شده مکلف شده‌اند بلافاصله پس از تقاضای اجرائیه نسبت به شناسایی و توقیف اموال مدیون اقدام و چنانچه نتوانند نسبت به شناسایی و توقیف اموال متعهد سند اقدام کنند، ظرف مدت ۶ ماه نسبت به اجرای مفاد سند اقدام کند، متعهدله سند می‌تواند با انصراف به محاکم دادگستری رجوع کنند.
وی گفت: اداره‌های اجرای اسناد رسمی علاوه بر همه معاملات رهنی و شرطی راجع به اموال منقول و غیر منقول که بدهکار در مدت مهلت مقرر در سند، بدهی خود را نپردازد، طلبکار می‌تواند طلب خود را از طریق صدور اجراییه وصول کند و نسبت به وصول و اجرای چک‌های بلامحل و مطالبات بانک‌ها در خصوص قراردادهای داخلی و عادی بانک‌ها موضوع ماده ۱۵ قانون عملیات بانکی بدون ربا نیز اقدام کرد.
وی افزود : صدور اجرائیه برای تخلیه فروشگاه‌ها و غرفه‌های احداثی در پایانه‌ها و مجتمع‌های خدمات رفاهی بین راهی، وصول بهاء برق و سایر مطالبات از مشترکان، وصول آب بهاء، اجرای مطالبات در خصوص وام گیرندگان شرکت‌های تعاونی روستایی و اتحادیه‌های تعاونی، مطالبات موضوع ماده ۷۷ قانون شهرداری‌ها و حق شارژ آپارتمان‌ها از دیگر اقدام‌های اداره‌های اجرای اسناد رسمی خواهد بود./ایرنا

نوشتن دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری دیار جنوب در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

استان بوشهر